Сайт Президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

Державний комітет архівів України

Новини

Засідання Науково-методичної ради

30 червня 2012 року у приміщенні держархіву області відбулось четверте засідання Науково-методичної ради. Основне питання, що розглядалось на засіданні – це стан роботи над путівником Державного архіву Житомирської області.

Начальник відділу інформації та використання документів держархіву області Гуменюк Галина Олександрівна доповіла про ступінь готовності та об’єми опрацьованих фондів архіву. Виступаючі члени науково-методичної ради Шевчук Андрій Володимирович, декан історичного факультету Житомирського державного університету ім.Івана Франка, кандидат історичних наук та Кондратюк Руслан Юрійович провідний спеціаліст держархіву області наголосили на обов’язковому включенні в путівник фондів окупаційної влади часів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, роботу над розсекреченням яких планується завершити у жовтні поточного року. Прийнято відповідне рішення.

З метою проведення експертизи цінності особових справ користувачів архівними документами, які працювали в читальному залі Державного архіву Житомирської області, схвалено Порядок організації її проведення.
Експертизі цінності підлягає 2881 особова справа, сформована до 1987 року.

Порядок установлює основні вимоги щодо відбору особових справ користувачів, які зберігаються понад встановлені строки для вилучення їх з фондів архіву. Зняття їх з обліку, як документів Національного архівного фонду.
Визначено, що не підлягають експертизі цінності архівні документи, датовані раніше 1946 року і якщо дата останнього відвідування дослідника не перевищує 25 років. Вилученню для знищення не підлягають особові справи видатних державних і політичних діячів, діячів науки, культури.

Буклет (.pdf)


Державні архіви