Сайт Президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

Державний комітет архівів України

Новини

12 грудня 2012 року в держархіві області відбулося останнє засідання комісії щодо розсекречення архівних документів

Ostanne zasidanna2012 schodo rozsecrechennia 

12 грудня 2012 року в держархіві області відбулося останнє засідання комісії з проведення робіт щодо розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні.

На засіданні розглянуто 55 справ документів із 17-ти фондів періоду тимчасової фашистської окупації 1941-1943 років з грифом обмеження доступу “Для службового користування”. Це документи  Ружинського, Звягельського, Коростенського, Овруцького, Радомишльського, Ємільчинського, Чуднівського гебітскомісаріатів, Житомирської міської, Попільнянської, Базарської районної та Сербинівської, Теренецької сільських управ, поліції порядку міста Житомира, Мирового суду Базарського району, Базарської районної поліції, Житомирської залізничної майстерні та редакції газети «Звягельське слово».

На засіданні комісії підведено підсумки її роботи. Констатовано, що усі 1287 справ документів окупаційного періоду пройшли експертизу цінності, з них знято усі обмеження. Зазначені фонди будуть передані на загальне користування.

Буклет (.pdf)


Державні архіви