Зеленського може очікувати доля Януковича. Кагарлик – сигнал, що процес пішов

Зеленського може очікувати доля Януковича. Кагарлик – сигнал, що процес пішов
Зеленського може очікувати доля Януковича. Кагарлик – сигнал, що процес пішов
Сьогодні, 11:21

Врадіївка нагадувала про повну деградацію системи. Кагарлик – це нагадування про майбутню деградацію суспільства

Трагічні події у Кагарлику все частіше порівнюють із подіями у Врадіївці. Але насправді порівняти Врадіївку і Кагарлик можна буде виключно у політичному сенсі.

Врадіївка стала, багато в чому, прелюдією до Майдану 2013-2014 років. Вона підірвала авторитет тодішнього міністра внутрішніх справ і продемонструвала гризню у оточенні Віктора Януковича. Оточення тодішнього глави держави було готовим боротися за владу і фінансові потоки без розуміння того, до яких суспільних наслідків може привести ця боротьба, яким може бути результат резонансу тієї чи іншої справи. В результаті до Майдану Янукович прийшов уже значно ослабленим, його у буквальному сенсі слова не було кому захистити, крім бійців елітних підрозділів. У Януковича залишилися старі вороги, патріоти України, а от байдуже населення – виборці Януковича – відчували огиду до свого недавнього кумира. Програв і Янукович, і ті, хто допустив Врадіївку, і ті, хто використовували трагедію заради боротьби із конкурентами. І в цьому сенсі Зеленського, якого оточують такі ж непримиренні і жадібні соратники, як і Януковича і якого підтримує таке ж байдуже до майбутнього країни населення, як і Януковича, цілком може очікувати доля Януковича. Кагарлик – це сигнал того, що процес пішов, – пише Віталій Портников для Еspreso.tv.

Врадіївка стала, багато в чому, прелюдією до Майдану 2013-2014 років

Але у Кагарлика є і куди більш похмурі наслідки, на тлі яких доля Зеленського може виглядати усього лише дрібною деталлю у загальній картині можливої ​​катастрофи. Врадіївка нагадувала про вседозволеність, про повну деградацію системи. Кагарлик – це нагадування про майбутню деградацію суспільства.

  На Житомирщині переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Адже, власне, який злочин “розкривали” поліцейські з Кагарлика? Дрібну крадіжку! Злочин, який вже точно не вимагав від них таких “зусиль”. Але дуже скоро саме такі дрібні крадіжки в магазинах стануть – якщо вже не стали – можливістю виживання для тисяч людей.

Ми повертаємося у 1990-ті роки. Фінансових потоків буде не вистачати на всіх “господарів життя”. І від того, що ці господарі перейменували себе на “слуг”, безпеки в їхньому житті буде не більше, а менше, а саме життя стане коротшим. Набагато коротшим. Тим більше тоді, коли відкривається ринок землі.

Фінансових потоків буде не вистачати на всіх “господарів життя”

Але основній масі населення буде не до їхніх проблем. Основна маса буде виживати. І дрібна крадіжка стане частиною побуту. При цьому основна частина населення буде ставитися до такого способу життя як до норми – не ми такі, а життя таке. Зате вимога зупинити злочинність стане головною вимогою бізнесу – насамперед дрібного і середнього. І тут – парадокс. Цей бізнес не є опорою популістської влади, однак він є її частиною. У кожного поважного “господаря життя” – ой, вибачте – “слуги народу” є ресторанчик. Або ломбардик. Так-так, в наших умовах саме пограбування ломбарду може стати злочином століття! А ви що думали?

  На Житомирщині вітчим кілька років гвалтував своїх доньок? ВІДЕО

Так поліція – особливо на місцях – перетворюється на останню греблю. На останню можливість захистити тих, у кого хоч щось ще є від тих, у кого вже нічого немає. І найближчими роками не буде – тим більше, якщо вони переоберуть свою безвихідь на другий термін.

І деякі поліцейські вже почали відчувати цю свою “потрібність” і цю свою вседозволеність. Кагарлик – не просто доказ цього.

Кагарлик – це спогад про майбутнє.

Джерело статті: Виталий Портников