«Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори

«Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори
«Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори
Сьогодні, 14:51

Під час позачергової сесії Житомирської міської ради, яка проходила у суворо ЗАКРИТОМУ режимі (очевидно міська рада поки що не вийшла із режиму карантину), обговорювалася низка проблем, що стосуються життя міста Житомира. Знову ж таки, не обійшлося без обговорення проблеми із заправкою фірми UPG, яку самочинно збудував власник мережі на проспекті Незалежності у обласному центрі. Однак несподівано широкого обговорення під час сесії набуло питання щодо запровадження у місті Житомирі посад «поліцейських офіцерів громади». Питання виявилося новим і досі невідомим ні громаді міста, ні самим депутатам Житомирської міськради. Саме під час сесії депутати розпочали ознайомлення із певними пунктами, розділами та , власне, й змістом функціональних повноважень майбутнього «поліцейського офіцера громади». Насправді під час сесії від депутатів вимагалося рішення про ВИДІЛЕННЯ 3.4 мільйона гривень для закупівлі 8-ми автомобілів марки «РЕНО» для потреб поліцейських офіцерів громади. Однак у ході обговорення питання, яка зайняло майже годину часу виявилося, що на більшість питань , які виникають у ситуації із «офіцерами громади, поки що ніхто відповіді не дав. Зокрема, депутати так і не розуміють, які повноваження будуть у майбутніх « поліцейських офіцерів громад» : чи це будуть дільниці інспектори, яких житомиряни вже давно не бачать « в упор», чи це варіант запровадження «шеріфів», які контролюють щоденне життя на вулицях міст США? Знову ж таки, куди подінуться так звані «муніципальні міліціонери» чи «варта», яка вже існує у Житомирі і на яку виділяються чималі кошти із бюджету міста. Звісно ж, у кожного житомирянина, який бував на сесіях Житомирської міської ради може виникнути запитання про те, за чий кошт приходять на сесії і перебувають на подвірї та у приміщенні мерії біля 40 поліцейських? І таких запитань у людей (а у депутатів – тим паче) сьогодні вистачає.

«Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори
  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Щодо 3,4 мільйона гривень, які депутати міськради все ж таки виділили на закупівлю восьми автомобілів для «поліцейських громади», то вони точно підуть на закупівлю автомобілів. Під час сесії мер Житомира С.І.Сухомлин зауважив, що , окрім 8-ми автомобілів, міськрада пізніше має закупити .. ще 2 автомобілі, а загалом у Житомирі діятиме 40 «офіцерів громади». Все це пояснюється тим, що «після карантину, в умовах жорстокої кризи» у Житомирі очікується спалах злочинності і протидіяти такому «спалаху» треба бути готовим.

«Поліцейських офіцерів громади» у Житомирі «запустять» якраз під вибори

Загалом більшість запитань щодо «поліцейсько- шеріфських» новацій у сесійному залі Житомирської міської ради так і залишилися без відповідей. Депутати із числа більшості , яка традиційно підтримує Житомирського міського голову Сергія Сухомлина ( а це фракції БПП «Солідарність», «Опозиційна платформа «За життя» , ВО «Свобода» окремі депутати із колишніх фракцій «Батьківщини», «Самопомочі» і Радикальної партії Олега Ляшка) проголосували за те, щоб 8 автомобілів для «поліцейських офіцерів громади» були все ж таки закуплені. Гроші для цього знайшлися чи то за рахунок скорочення фінансування доріг, чи ще за рахунок певних «скорочень». Яких у поточному році буде ще чимало. Щодо появи «поліцейських офіцерів громади» у Житомирі, то це, швидше за все очікується під вибори у жовтні 2020-го року. Адже початок літа і сам літній період підуть на те, щоб набрати серед кандидатів у «офіцери» найбільш достойних і певним чином готових людей. Потім буде двох чи трьох- місячне навчання. А вже напередодні виборів 25 жовтня «офіцерів громади» покажуть як майбутню надію та очікувани й порядок у Житомирі.

Автор статті: Сидір Ковпак