МУТНА ТЕТЕРІВКА

МУТНА ТЕТЕРІВКА
МУТНА ТЕТЕРІВКА
Сьогодні, 18:47

Тетерівська об’єднана територіальна громада – одна із перших ластівок реформи децентралізації не тільки в Житомирській області, але й в Україні. Це, в свою чергу, давало чимало переваг та додаткових можливостей для розвитку цього нового адміністративного утворення.

Що з цього вийшло, і яким чином скористалася Тетерівська громада цими значними преференціями??? Адже в 2015-2017 роках «першопродхоцям» реформи децентралізації надалося додаткове фінансування із державного бюджету, також здійснювалася консультаційна та методологічна допомога зі сторони центральної влади. На мою думку, Тетерівка не використала цей шанс вийти на новий рівень розвитку місцевого самоврядування, що повинно було покращити життя простих людей.

Ми вже присвячували публікацію діяльності керівництва Тетерівської ОТГ (видання «Приміське життя», посилання http://primiske.com.ua/2020/04/29/нова-феодальна-система), де описували, що реформа децентралізації призвела до утворення нової феодальної еліти – місцевих князьків та царьків зі своїми корумпованими свитами. Тож продовжимо аналізувати діяльність чиновників Тетерівської сільської ради.

Знайомство з будь-яким органом держаного управління чи місцевого самоврядування починається із огляду офіційного веб-сайту. У Тетерівської ОТГ він є (посилання https://teterivska-gromada.gov.ua ), але наповнення відверто «кульгає». Більшого того, цей сайт відверто ілюструє непрозорість діяльності керівництва Тетерівської сільської ради.

МУТНА ТЕТЕРІВКА
  Нова еротична послуга у Житомирі - "вызов прокурорши на дом"

Перше. Будь-який орган місцевого самоврядування приймає рішення, які визначають його діяльність у регуляторній, господарській, фінансовій та управлінській сфері. Рішення приймаються: частина – на засіданні виконавчого комітету, інша частина – під час сесійного засідання депутатського корпусу. Рішення на сесію виносяться після роботи над ними в спеціалізованих комісіях. Прийняті рішення – обов’язково повинні бути опубліковані на сайті органу місцевого самоврядування. Більше того, є чітка процедура, коли проект майбутнього рішення, перед його затвердженням на сесійному засіданні чи засіданні виконкому, повинен бути попередньо опублікованим на сайті органу місцевого самоврядування.

МУТНА ТЕТЕРІВКА

На сайті Тетерівської ОТГ проекти рішень перестали публікуватися ще на початку 2019 року, більше того – раніше публікувалися не у повному обсязі. Аналогічна ситуація і з прийнятими рішеннями на сесіях сільської ради, які публікуються не всі, і не у повному обсязі. Рішення виконавчого комітету перестали публікуватися ще в 2016 році.

МУТНА ТЕТЕРІВКА

МУТНА ТЕТЕРІВКА

Більше того, працівники Тетерівської сільської ради мають звичку писати брехливі відповіді на інформаційні запити (про це ми напишемо окремо), намагаючись не надавати інформації про вже прийняті рішення.

  На Житомирщині виборчі комісії отримують бюлетені, за порядком слідкують поліцейські

Друге. Коли ми вирішили отримати інформацію про план закупівель Тетерівської ОТГ, то на сайті побачили, що останнє оновлення було ще на початку 2018 року. Вже два роки Тетерівська сільська рада намагається берегти в секреті від простих громадян питання закупівель. А там є багато чого цікавого. Наприклад, підмітання вулиць (цікаво, а жителі Тетерівки знають, що їхні вулиці підмітають???), охорона сільського клубу (в Михайленках) за майже 90 тисяч гривень в рік та багато чого іншого (це ми розглянемо в наступних публікаціях)….

МУТНА ТЕТЕРІВКА

МУТНА ТЕТЕРІВКА

Третє. На сайті Тетерівської ОТГ є цікавий розділ «Декларації», де розміщена лише …. ОДНА декларація сільського голови Ільницької Валентини Францівни за 2015 рік. І все. Інформація по звіту сільського голови розкрита більше якісно – остання публікація – звіт за 2018 рік. Проте, і в самій декларації Валентини Францівни (на сайті НАЗК) є цікаві моменти, але ми їх залишимо на наступні публікації.

МУТНА ТЕТЕРІВКА

Висновок. В плані відкритості та доступу до публічної інформації в Тетерівській ОТГ є великі проблеми. Значний масив важливих даних сховано від публічного доступу. Більше того, там (у сільській раді) навіть дають брехливі відповіді на інформаційні запити. Значна кількість рішень приймаються скрито та заангажовано. Це, в свою чергу, дає підставу вважати, що тетерівські чиновники працюють із певними зловживаннями та порушеннями, де в пріоритет ставляться особистий зиск та преференції.

Сергій Ткачук, голова правління громадської організації “ПОЛІСЬКИЙ ЩИТ”,
Магістр з державного управління економікою

Джерело статті: Житомир-Онлайн