Сім’я Зеленських заробила за рік 28 мільйонів

Сім'я Зеленських заробила за рік 28 мільйонів
Сім’я Зеленських заробила за рік 28 мільйонів
Сьогодні, 22:19

Президент за день до закінчення терміну подачі декларацій опублікував інформацію про доходи за минулий рік.

Президент Володимир Зеленський в суботу, 30 травня, оприлюднив декларацію про майно, доходи та витрати за 2019 рік. За минулий рік доходи глави держави і членів його сім’ї склали 28 602 468 грн. Податків вони сплатили на суму 3 мільйони 600 000 гривен.

Зазначається, що з травня 2019 року Зеленський не займається підприємницькою діяльністю і отримує зарплату виключно в Держуправлінні справами. На посаді президента за минулий рік він заробив 208 787 грн.

При цьому наголошується, що у дружини Зеленського Олени зарплата зросла.

В 2019 році сім’я президента отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн грн.

Зеленський задекларував 4 мільйони 423 000 гривен, які були отримані від продажу нерухомого майна в місті Києві, на вулиці Великій Васильківській, яке належало його дружині.

  У Житомирі продовжують перекривати дахи корпусів військового госпіталю. ФОТО

Крім того, сім’я президента здійснила продаж корпоративних прав усіх дванадцяти українських підприємств родині Сергія Шефіра на суму 246 тисяч 144 гривні.

Зеленський весною 2019 року позбувся акцій компанії Green Family LTD, а також всіх чотирьох торгових марок, зареєстрованих в Росії. Також Президент позбувся корпоративних прав в іноземних компаніях Vilhar Holdings Limited і Aldorante Limited.

При цьому він продовжує залишатися власником великої кількості торгових марок. Так, в 2019 році було зареєстровано дві торгові марки “Слуга народу” на його ім’я.

Компанія PricewaterhouseCoopers провела в 2019 році оцінку декількох торгових марок. За даними відповідного звіту, вартість торгової марки “Вечірній квартал” становить 45,81 млн гривень. Вартість торгової марки “Розсміши коміка” склала 14,65 млн гривень. На підставі проведеної оцінки Зеленський отримав роялті від використання торгових марок в сумі 548 тис. гривен, тому його доходи в порівнянні з попереднім роком зросли.

Також сім’я Зеленських здобула 3 мільйони 200 тисяч гривень за надання в оренду квартири на території Великобританії.

  В одній з громад Житомирської області зафіксували новий спалах коронавірусу

У 2019 Олена Зеленська отримала позику від Сергія Шефіра в розмірі 5 млн гривень. Позика була повернута до кінця року.

Зазначається, що за минулий рік Зеленський витратив 11,5 млн гривень як внесок до виборчого фонду кандидата в президенти. На оплату консультаційних послуг компанії PricewaterhouseCoopers витрачено 567 тисяч 875 гривень.

Поїздка Зеленського в Султанат Оман оплачувалася за рахунок дружини. Згідно із законодавством, витрати і угоди членів сім’ї не декларуються.

Питання від сайту Житомир-Онлайн: а скільки за 2019 заробили ви?