Основні помилки, які господині допускають при приготуванні їжі в мультиварці

Основні помилки, які господині допускають при приготуванні їжі в мультиварці
Основні помилки, які господині допускають при приготуванні їжі в мультиварці
Сьогодні, 12:17

Як готувати в мультиварці

Зайва рідина

Цю помилку часто роблять ті, хто тільки починає готувати в мультиварці. На плиті вміст величезної каструлі з будь-якою кількістю рідини можна без зусиль довести до стану густого соусу.

Однак мультиварка працює без випаровування вологи і при більш низькій температурі. Тому для приготування страв потрібна менша кількість рідини.

Потрібно також враховувати, що в процесі приготування цибулі, грибів, кабачків виділяється багато рідини. Є простий вихід з цієї ситуації: до кінця готування збільшити потужність і відкрити кришку, щоб дати можливість зайвій рідині випаруватися.

Порядок продуктів

Джерело тепла в мультиварці, як правило, знаходиться в нижній частині. Отже, на дно потрібно викладати ті продукти, які вимагають більше часу на приготування.

Наприклад, м’ясо, квасоля, горох повинні йти першим шаром. Зверху можна розташувати консервовані або обсмажені овочі, а також крупи. Це допоможе їжі не надто розваритися.

Попереднє обсмажування

Перед тим, як відправляти м’ясо в каструлю, його слід трохи обсмажити. Це зробить м’ясо більш соковитим, призведе до карамелізації його зовнішньої частини і додасть неповторний аромат.

  У Бердичеві чоловік хотів позбавитись фінансових труднощів - пішов на крадіжку

Щоб зберегти соковитість і аромат котлет, відбивних або філе, обкачайте їх у борошні або панірувальних сухарях, злегка потримайте на сковороді і лише потім перекладайте в чашу мультиварки. Ви побачите, результат однозначно вартий витраченого часу.

Правила мультиварки

Правило двох третин

Не варто заповнювати мультиварку більше ніж на дві третини її максимального обсягу. Якщо вона буде недостатньо заповненою, їжа, швидше за все, перевариться. Якщо ж чаша буде занадто повною, страва може не приготуватися до кінця або рідина втече з-під кришки.

Зелень і молоко

Вершки, сметану та інші молочні продукти не слід додавати в мультиварку раніше ніж за півгодини до закінчення програми, інакше білок згорнеться. Свіжу зелень слід додавати за пару хвилин до готовності, в іншому разі її аромат не збережеться.

Підливи і соуси

Якщо ви маєте намір додати в страву алкоголь, тримайте кришку відкритою до випаровування пари спирту, інакше готова страва придбає кислуватий смак.

При приготуванні страв в мультиварці приправи і сіль потрібно додавати в самому кінці, навіть якщо в рецепті сказано протилежне. Якщо ви приправите їжу занадто рано, в готовій страві від аромату приправ не залишиться і сліду.

  Виявлено новий побічний ефект вакцини Jansen

Забагато цікавості

Піднімаючи зайвий раз кришку, щоб перевірити готовність страви, ми порушуємо температурний режим її приготування. Мультиварці потрібен якийсь період, щоб повернути температуру до заданої позначки, а це може збільшити час, необхідний для приготування.

Мультиварка — справжній порятунок для тих представниць прекрасної статі, які з-за швидкого ритму життя не можуть годинами стояти біля плити.