Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ – ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»

 Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ - ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»
Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ – ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»
Сьогодні, 08:54

У Житомирі багато людей знають фотомайстра Леоніда Шрайбікуса. Якщо бути конкретно точним, то якраз Леонід зі своєю фотокамерою допоміг десяткам тисяч земляків побачити і зрозуміти суть тих подій, які відбуваються вже декілька років на сході України. Лише за той проект, який сьогодні став не лише відомим, але й популярним у Житомирі, а також – у багатьох містах та селах нашої держави, Леоніду Шрайбікусу варто було б доземно подякувати.

 Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ - ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»

Втім, за нагоди, у момент, коли заходить розмова про те, як виникла ідея створення фотосвітлин військовослужбовців ЗСУ, воїнів-добровольців, волонтерів, Леонід Шрайбікус каже про те, що все було зовні просто і невимушено. І назва фотоколекції, яка часто постає перед глядачами, як фотовиставка, виникла доволі швидко і наче сама собою – «Погляд із АТО». Сьогодні «Погляд із АТО» супроводжує календарі та листівки, які отримали неабияку популярність не лише на Житомирщині, але й у багатьох інших регіонах України. Світлини від Леоніда Шрайбікуса вже декілька років не втрачають своєї популярності, а виставки фотомайстра із назвою «Погляд із АТО» стали звичними у багатьох установах, організаціях, виховних і освітянських закладах, вузах обласного центру.

  У Новограді-Волинському горів двоповерховий будинок на чотири квартири. ФОТО

Сьогодні Леонід Шрайбікус пропонує, обстоює і навіть впроваджує цікавий, доречний, а якщо найправильніше – давно очікуваний і назрілий соціальний проект. Йдеться про страхування діток загиблих під час бойових дій на Сході України воїнів-героїв. Адже діти, яких осиротила нинішня війна на Донбасі, сьогодні отримують, хоча й невелику, але відчутну для сім’ї допомогу від держави. Допомога від держави подекуди у регіонах України підкріплюється і доповнюється місцевими владами. Треба зауважити, що кожна дитина, яка втратила батька-годувальника у ході військових дій на сході України, нині у Житомирі щомісячно отримує тисячу гривень допомоги від міської влади.

Але це сьогодні, завтра і так – аж до повноліття. Як тільки дитині виповнюється 18 років, вона вважається дорослою і поринає у доросле життя. У кого є батько, той може сподіватися на більшу, або меншу, але реальну підмогу на старті самостійного життя, коли буває найскладніше. Коли треба вчитися, коли приходить час заводити власну сім’ю, коли виникає потреба у власному житлі. Той, хто ставав на ноги у житті без батьківської підтримки, знає, як воно важко буває. І тому ідея страхування діток загиблих воїнів АТО має особливу актуальність у нинішній ситуації. Леонід Шрайбікус називає низку аргументів, які ілюструють нагальну потребу у тому, аби дітвора, що опинилася без батька, який загинув у бою за волю і незалежність країни, мала певні гарантії матеріального благополуччя на майбутнє, коли держава вже не супроводжує своєю опікою дитину-сироту, а сама дитина, досягнувши повноліття, опиняється перед викликами самостійного життя. За словами Леоніда Шрайбікуса, у Житомирі наразі проживають 48 діток, чиї батьки загинули у роки військових дій на Донбасі. І кожна така дитина має бути огорнута достатньою підтримкою та опікою влади, громадськості і суспільства в цілому. У тому числі й за рахунок такого виду соціальних гарантій, яким прийнято вважати різноманітні форми страхування громадян.

  В Україні 182 нових випадків COVID-19, на Житомирщині 18 нових випадків

Сьогодні, поки страхування діток, які залишилися без загиблих батьків, перебуває на етапі чи у стадії вивчення відповідними органами влади, Леонід Шрайбікус проводить просвітницьку і у той же час – організаційну роботу, аби діти, що втратили батьків-воїнів, стали власниками страхових полісів, які забезпечували на майбутнє належні соціальні стандарти. Старт проектові зі страхування діток загиблих воїнів-героїв у Житомирі забезпечувався коштами із продажу листівки «Вітання із Житомира». Звісно, і макет і дизайн майбутньої поштово-сувенірної листівки були виготовлені зусиллями Леоніда Шрайбікуса.

 Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ - ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»

Завдяки цій листівочці були акомульовані кошти на страхування дітей!

Знадобилося зовсім небагато часу, аби розпродати 2 тисячі таких листівок і стартові 20 тисяч гривень забезпечили перші річні страхові внески для Аріни, Олександри та Олечки. Перші троє дівчаток – житомирянок відтепер матимуть не лише допомогу від держави, але й стануть учасниками страхової програми, яка гарантує значну матеріальну підтримку на майбутнє. Сам автор ініціативи щодо страхування діток Леонід Шрайбікус каже, що найважливіше розпочати добру справу. Бо надалі – процес піде. І справді – має піти!

 Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ - ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»
 Сьогодні 1 червня – День захисту дітей. «ЗАХИСТИТИ - ЗНАЧИТЬ ЗАСТРАХУВАТИ»
  У Коростені затримали чоловіка, який вдарив жінку та пограбував її

Джерело статті: Житомир-Онлайн