Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?

Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?
Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?
Сьогодні, 11:32

Холодне й дощове, і водночас коронавірусне літо 2020-го року розпочало свою календарну ходу і це означає, що у політичному житті України розпочинається справді гаряча пора. Пересічні громадяни поки що бачать пожвавлення лише кримінальної «картинки» життя нашої країни, але це оманливе враження. Політики і партії на початку літа поточного року серйозно взялися за підготовку до виборів. І хоча у кожної партії свої позиції, свої особливості і своя передвиборча тактика, є реальні речі, які вже сьогодні є очевидними і зрозумілими для виборця.

Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?

Сьогодні ми розповідаємо про готовність до місцевих виборів осені 2020-го року Житомирської обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка. На минулих виборах осені 2025-го року «радикали» вчинили на Житомирщині своєрідний виборчий «фурор», отримавши у багатьох радах значну кількість депутатів. Найголовніше, чим гордились, а іноді й хизувалися перед своїми конкурентами партійці – «радикали» у Житомирській області – наявністю своєї депутатської фракції у складі Житомирської обласної ради. Більше того, тривалий час депутати від Радикальної партії Олега Ляшка настільки вдало ловили «вітер» удачі впливової політичної сили, що змогли отримати своє представництво у керівництві Житомирської обласної ради. Як тільки «бепепешники» Житомирщини, отримали наказ звільнити з посади голову облради лідера «Батьківщини» Анжеліку Лабунську, першими, хто підставив «плече дружби проти суперника» стали депутати – радикали.

Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?
Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?
  Будинок у Радомишлі, який чудово "вписався" б у Відень, Краків чи Прагу. ФОТО

Тим самим вони заслужили під час заміни керівництва Житомирської облради посаду першого заступника голови. Щоправда надалі «зоря» партійної вдачі над Житомирською обласною організацією Радикальної партії світилася дуже блідо і то зрідка. Кількарічна серія партійних розборок всередині організації, кількаразова заміна керівництва обласної організації позитиву «радикалам» не додали, а успіхів на партійній ниві – тим паче. Минулий , 2019-й рік, чітко і однозначно показав, що пік успіхів і злетів лідера Радикальної партії залишився у минулому, а тому і сам Олег Ляшко, і кандидати від очолюваної ним партії «пролетіли» як на президентських, так і на парламентських виборах. Схожа перспектива вимальовується перед «радикалами» і напередодні виборів до місцевих рад. Номінально Житомирська обласна партійна організація Радикальної партії Олега Ляшка наче й існує, але певними діями, зрозумілою для мешканців області позицією вона не помітна.

Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?

Останній сплеск згадок про Радикальну партію Олега Ляшка у Житомирі, наприклад, виник через банальний випадок, коли голова обласної парторганізації Сергій Крамаренко захворів на коронавірус. З того часу про здоров’я Сергія Михайловича жодних звісток не було (очевидно у нього все добре), але й про пожвавлення партійної роботи у таборі «ляшківців» на Житомирщині поки що не йдеться. Якщо не брати до уваги той факт, що один із депутатів Житомирської облради Ігор Романський активно «піариться» у Бердичеві , як найвірогідніший кандидат на посаду голови Бердичівської ОТГ. Але пан Романський разом зі своїм колегою І. Смичком свого часу були виключені із рядів Радикальної партії Олега Ляшка.

Якщо карантин не допоміг, чи допоможе «реанімація»?
  Коростенські підлітки здобули бронзу на всеукраїнських футбольних змаганнях. ФОТО

Непростою виявилася і еволюція Житомирської міської партійної організації Радикальної партії Олега Ляшка. Фракція «радикалів» у складі Житомирської міської ради із самого початку своєї діяльності була «під рукою» у мера Житомира Сергія Сухомлина. У якості «бонуса за відданість» мер Житомира нагородив місцеву організацію «радикалів» місцем для їх представника у складі міськвиконкому. Згодом і фракція у міськраді, і представник Радикальної партії у складі Житомирського міськвиконкому (такий собі п. Лисенко) затихли, принишкли, а потім і зовсім «розсипались», хоча й не розбіглися. Ну, а сьогодні ходять чутки про те, що депутати від Радикальної партії Олега Ляшка у Житомирській міській раді, усі до одного, змінюють свої партійні вітрила. Лідер міської організації Олександр Ракович на вибори планує йти у команді Сухомлина, а тому змінить Радикальну партію на «Партію твого міста». Куди влаштуються інші депутати від Радикальної партії під час «виборчого наступу» осені 2020-го року, наразі невідомо.

На цьому можна було б і завершити ось таку спробу ревізії ситуації у рядах «радикалів» Житомирщини, але варто зауважити, що у ряді районів області, які, власне, доживають у якості адміністративних одиниць свої останні місяці, організації Радикальної партії Олега Ляшка готуються до виборів у місцеві органи влади. Насамперед – до складу рад об’єднаних територіальних громад. Такі зусилля помітні у Новоград-Волинському районі,Бердичеві, Олевську , Коростишеві та Чуднові. Звісно, пану Крамаренку (як голові обласної організації ) сьогодні, можливо, не зовсім до виборів, оскільки на носі у керівництва Житомирської облради – чергова сесія, призначена на 25 червня 2020-го року. А вже після її завершення, коли на політичному обрії Житомирщини багато чого «проясниться», а виборче законодавство матиме на той час більш-менш зрозумілий стартовий вигляд, «радикали» заворушаться куди енергійніше. А якщо на Полісся ще й прибуде їх лідер Олег Ляшко із новими знаковими атрибутами політичного життя ( мабуть, вже не з вилами), то й взагалі «радикали» щось таки да зможуть.

Автор статті: Сидір Ковпак