У вас вкрали паспорт? Що ж робити?

У вас вкрали паспорт? Що ж робити?
У вас вкрали паспорт? Що ж робити?
Сьогодні, 19:58

Куди в такому випадку потрібно звернутися, які дії зробити на відновлення втраченого документа?

Кишенькові злодії не дарма промишляють крадіжкою не тільки грошей, а й паспортів. Документи можна вигідно продати на чорному ринку. Вони потрібні для виготовлення підроблених посвідчень особи, оформлення на ім’я жертви кредиту або підставної фірми. Якщо не хочете раптово виявитися фігурантом кримінальної справи або боржником банку, якомога швидше зверніться до найближчого відділення поліції і напишіть заяву про зникнення.

Після цього вам видадуть довідку та виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань, які підтверджують факт крадіжки документа. З цього моменту всі маніпуляції з вашим паспортом будуть вважатися незаконними.

Правда, якщо ви раптом виявите свій паспорт у себе за диваном, користуватися ним надалі ви теж не зможете.

Щоб відновити вкрадений паспорт-книжечку, необхідно звернутися за місцем реєстрації до підрозділу ДМС (Державна міграційна служба) або Центру надання адміністративних послуг.

Оскільки нову книжечку вам вже не видадуть, а оформлять документ нового зразка, від вас зажадають надати свідоцтва про шлюб і народження дитини, ідентифікаційний код та інші документи, які допоможуть підтвердити особистість. Особливо це стосується тих громадян, які отримували паспорт на окупованих територіях – доступу до тих баз даних у відомств зараз немає.

  В Україні черговий антирекорд по коронавірусу: 5804 нових випадки

Якщо втрачена ID-картка, додаткові документи не знадобляться – дані про вас і так є в базі Міграційної служби.

В Інтернеті можна натрапити на оголошення про допомогу у відновленні втраченого паспорта. Але таке посередництво неможливе – звертатися в ДМС і поліцію в подібних випадках необхідно тільки особисто. Усі обіцянки «посприяти» і «вирішити» – це звичайне шахрайство.