5 червня — день святого Леонтія: історія, традиції та прикмети свята

5 червня — день святого Леонтія: історія, традиції та прикмети свята
5 червня — день святого Леонтія: історія, традиції та прикмети свята
Сьогодні, 13:42

У православному світі 5 червня згадують святителя Леонтія єпископа Суздальського та Ростовського. Дату у народному календарі називають Леонтій-огірочник або просто день Леонтія Конопляника.

Ким був святий Леонтій?

Жив Леонтій в XI столітті. Народився в Константинополі, а чернечий постриг прийняв у Києво-Печерській Лаврі.

На Ростовській землі він здійснив свій рівноапостольний подвиг. У ті роки вся ця область була заселена язичниками. Дуже люто Леонтій дотримувався заповіді апостолів і прикладав усі зусилля до того, щоб навернути до християнської віри місцеве населення.

При цьому йому постійно загрожувала небезпека — Леонтія проганяли з міста, жорстоко били. Але свою справу він виконував вірно й непохитно. Дуже багато до нього потяглося місцевих ростовських людей, які згодом прийняли християнство і пройшли обряд Хрещення.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Дата 5 червня отримала в народі назву «конопляник» або «огірочник», тому що цей день вважався останнім строком для посадки огірків і конопель. Пізніше цього робити вже не можна, інакше врожаю не вийде.

  На Житомирщині загорілася спальна кімната у дитсадку

Сьогодні цілителі і знахарі виліковують проблеми зі спиною і шлунком за допомогою конопляної олії.

А використовуючи конопляне насіння, в цей день можна провести простий обряд для захисту свого будинку від нечистої сили. Для цього необхідно розкидати насіння по всіх кутках будинку і не збирати його протягом трьох днів. Після чого змести його віником на совок, винести подалі від будинку в безлюдне місце і закопати.

При відвідуванні храмів виявляйте сьогодні особливу обережність!

Ми часто помиляємося, коли приходимо в храм. Думаємо, що знаходимося тут під повним Божим захистом і ніякі чорні чаклуни і маги нам не страшні. Але для відьом та інших представників темних сил церква є тим ідеальним місцем, де на розслаблену в своїх думках людину з легкістю можна навести негатив.

Саме тому, перебуваючи в церкві, необхідно проявляти особливу обережність:

1. Щоб ніякі лиха не передалися на вас в храмі, скажіть одразу при вході в нього такі слова:

«Господь один у трьох лицях він єдиний. Збереже мене і оборонить. Яким в храм я увійшов, таким і додому пішов. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

  В Україні 541 новий випадок COVID-19, на Житомирщині 12 нових випадків

2. Проявляйте особливу обережність стосовно тих людей, які під час служби до вас підходять, і настирливо про щось просять, щось пропонують. Так вони можуть скидати на вас свої хвороби, біди і проблеми.

3. Пам’ятайте, що церковні свічки — це дуже потужний інструмент, з допомогою якого можна передати на вас великий потік енергії, у тому числі й негативної. Коли встановлюєте свічку, стежте за тим, щоб ніхто не чіпав її, не загасив і вже тим більше не забрав.

4. Ніколи не прислухайтеся в храмі до сторонніх людям, навіть якщо вони постійно намагаються вам щось підказати і чогось навчити. Всякі бабусі й тітоньки можуть таких порад вам надавати, що замість благодаті Господа візьмете на себе купу проблем. Тільки священнослужитель може бути для вас авторитетом у будь-яких питаннях.

5. Не бажано входити в церкву через головні центральні ворота, бо саме через них вносять небіжчиків на відспівування. Саме під час цих ритуалів, які супроводжують похоронний обряд, чорні маги і чаклуни творять свої страшні справи. Намагайтеся заходити через маленьку непримітну хвіртку.

  З 1 червня у Житомирі починають працювати інспектори з паркування

6. Остерігайтеся дотику до вас чужих сторонніх людей. Особливо якщо вони намагаються зробити це занадто явно. Категорично варто уникати дотиків за шию, обличчя, живіт, груди, голову і плечі.

Таким впливом чорний маг може забрати у вас силу та здоров’я, а натомість віддасть свій негатив і проблеми. Якщо ж до вас все-таки хтось доторкнувся, то реакція має бути миттєвою — також торкніться цієї людини, як ніби повертаєте її все назад.

Прикмети погоди на 5 червня

Якщо сьогодні вранці особливо сильно пахне трава, значить, найближчими днями чекає гарна тепла погода. А якщо, коли сонечко сходить, занадто душно, то чекайте зливу.
Якщо багато оводів розліталося 5 червня, то можна чекати багатого огіркового врожаю.