Житомирський водоканал будує перші в Україні “каруселі”. ФОТО

Житомирський водоканал будує перші в Україні "каруселі". ФОТО
Житомирський водоканал будує перші в Україні “каруселі”. ФОТО
Сьогодні, 14:55

Новіі очисні споруди каналізації Житомира будуть відповідати найжорсткішим нормам Україна та ЄС.

У цьому переконаний директор КП “Житомирводоканал” Андрій Нікітін.

По-перше це методика ATV-DVWK-A 131E. Розроблена ще в минулому сторіччі в Німеччині і періодично оновлюючись, ця методика стала підґрунтям переважної більшості очисних споруд в ЄС. Ідеологічною основою ATV-DVWK-A 131E є найкраща очистка побутових стічних вод від азоту та фосфору (найбільших ворогів наший річок та водойм).

По-друге це наші нові аеротенки «карусельного» типу. На мою особисту думку – найкраще і найефективніше рішення для класичної системи біологічної очистки. Процес найглибшого окислення буде відбуватись за рахунок чергування аеробних та аноксидних зон та оптимальному віку активного мулу (процес зовсім відсутній на типових радянських очисних спорудах й до цього часу принципово ігнорується більшістю українськими інженерами-проектувальниками).

По-третє – енергоефективність. Причина цьому – розмір, форма та принцип роботи аеротенків. На відміну від типових радянських рішень – замість 900кВт/годин на роботу повітродувок буде необхідно максимум 450кВт/годин. І хоча інвестицій в бетон при цьому необхідно більше, але 50% енергозбереження дуже швидко мають окупитись. Тож будуємо перші в Україна «каруселі» за ATV-DVWK-A 131E і вже незабаром інсталяція найсучаснішого обладнання”, – зазначив Нікітін.

Житомирський водоканал будує перші в Україні "каруселі". ФОТО
  У Житомирі рятувальники гасили займання в ритуальному магазині. ФОТО