Житомирщина спалахує коронавірусними рекордами: послаблення карантину чекати не варто

Житомирщина спалахує коронавірусними рекордами: послаблення карантину чекати не варто
Житомирщина спалахує коронавірусними рекордами: послаблення карантину чекати не варто
Сьогодні, 13:04

Вже за тиждень Житомирщина відзначатиме третій місяць від часу запровадження карантину із протидії поширенню коронавірусної інфекції. Якщо ще місяць тому вважалося, що пік пандемії на Житомирщині очікувався на початку травня, а потім його кількаразово пересували на два-три дні вперед і таким чином на середину травня стало зрозумілим, що пора завершувати заходи із протидії коронавірусу. На 22 травня 2020 року було призначено рубіж, від якого заходи із обмеження мали послаблюватися. А потім, з огляду на зменшення щоденних показників захворюваності на COVID- 19, почалися розмови про послаблення карантину. Із 1 червня в області розпочав курсувати пасажирський транспорт, а з 10 червня 2020-го року мали запрацювати лікарняні установи. Ще за два дні планувалося відкрити для відвідувачів двері кафе, ресторанів.

Житомирщина спалахує коронавірусними рекордами: послаблення карантину чекати не варто

Але вже 6 і 7 червня в кабінетах Житомирської ОДА заговорили про новий спалах захворювання на коронавірус, що виявилося у щоденній реєстрації нових хворих. Причому, якщо у березні і квітні найвищі показники подобової реєстрації пацієнтів із виявленим COVID-19 сягали 25 – 28-30 осіб, то на початку червня ці показники стали ще більшими. Сьогодні, 9 червня 2020-го року, на Житомирщині виявили 45 випадків захворювання на коронавірус. І саме тому Житомирщина увійшла до регіонів України, де не поспішають послаблювати умови карантину. Ні ресторани та кафе, ні поліклініки чи лікарні для клієнтів і пацієнтів відкритими не будуть у найближчий тиждень.

  Офіційно: фракція "Слуга народу" вирішила відкликати Разумкова з посади спікера

Варто зауважити, що із коронавірусом у нас, на Житомирщині, вийшло, як із багатьма важкими та небезпечними хворобами. Адже спочатку, коли люди були неабияк нажахані (налякані) наступом тяжкої хвороби, заходи із протидії її поширенню були сприйняті із розумінням і виконувалися до найменших деталей. Це стосувалося роботи закладів торгівлі, які негайно і майже блискавично обладнали приміщення усіма необхідними елементами та засобами індивідуального захисту для своїх працівників. Однак із часом до суворого карантину звикли, а ще пізніше заходи із протидії пандемії розпочали потроху ігнорувати. Це стосується і маскового режиму, це ще більшою мірою стосується поведінки пасажирів у транспорті, а також у приміщення х маркетів. Людей загалом у Житомирі не додалося, однак у приміщеннях, де запроваджувалися обмеження кількості людей, де пропонувався суворий масковий режим, поступово (вже на кінець травня) масковий режим вважався суто умовним заходом.

Хто насправді постраждав від такого карантину. Найпершим чином – бізнес. Той, який опинився без покупця, без пасажира, без клієнта. Вже сьогодні раз-пораз лунають звістки про банкрутство ресторанів, «кафешок», приватних майстерень, приватних підприємців з числа перевізників, які не можуть звести «кінці із кінцями». Поки що не встановлено точної кількості таких банкротів і влада не поспішає цього робити. Поки що влада лише констатує кількість захворілих на коронавірус людей. Навіть збільшити кількість стаціонарних і спеціалізованих лабораторій, які швидко (хоча б упродовж доби) могли б здійснювати і обробляти не 80 чи навіть 100 обстежень, а хоча б вдвічі, а краще – втричі більше. Це, до речі, мінімальні показники, якими володіють Румунія, Чорногорія, Македонія, Португалія та інші , далеко не найбагатші країни Європи. Україна має кратно менші можливості. Вона навіть не збирається їх збільшувати, що все ж таки, доведеться зробити. Наша влада поки що вважає «вершиною» своєї діяльності щоденні рапорти, про кількість захворілих і тих, хто одужав. І так вже третій місяць. При цьому зупинились школи та дитсадки. Простоюють лікарні і поліклініки, а пацієнти, які мають хронічні хвороби, або потребують консультації не лише сімейного лікаря, але й у «вузького», або профільного спеціаліста, чекають слушного часу, або, якщо точніше – завершення карантину.

  Сидір Ковпак: "Скільки ще наших хлопців має загинути на Донбасі, щоб ми перестали допомагати нашим ворогам?"

Ну, а сам коронавірус перетворився для влади у дуже зручну паличку, якою можна керувати, регулювати інтенсивність, характер та навіть змість життя більшості народу України. Щоправда із кожним днем таке регулювання та модерація даються владі важче і важче. У людей закінчуються кошти. Багато сімей перейшли на раціон пенсіонерів. Це, коли борщ без м’яса, а кава без цукру. Хоча, якщо бути точнішим, про каву нині не йдеться. Не йдеться і про помідори, огірки, капусту і навіть картоплю. Все це дороге і коли у багатьох людей з’явиться можливість купити хоча б найнеобхідніше – сказати важко. Поки що зрозуміло інше – карантин поки що не скасовано, а коли з’явиться «зелене» світло у глибині «коронавірусного тунелю» – взагалі невідомо.

Сидір Ковпак

Джерело статті: Житомир-Онлайн