Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО

Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
Сьогодні, 10:57

Громадська організація «Колекціонери та краєзнавці Житомира» відома у нашому місті відносно невеликій кількості житомирян. Особливість нинішніх часів полягає у тому, що громадські активісти у більшості своїй намагаються бути на видноті. Регулярно відвідувати сесії міської чи навіть обласної рад, бути присутніми під час мітингів, пікетувань, постійно спілкуватися у соціальних мережах і систематично нагадувати про себе. У народі вже з’явився не вельми привабливий образ громадського активіста, який навчився не лише балакати, і щось там писати, але й заробляти своєю «активністю» на життя. Дійшло до того, що активістів наймають, їм платять гроші, з ними «дружать» і їх бояться. Натомість будь-яка освідчена і порядна людина обходить таких «діячів» , як у народі кажуть, десятою стороною.

Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО

Однак сьогодні ми говоримо про тих небайдужих, активних, цікавих інавіть самобутніх людей, які об’єднані спільною справою – колекціюванням, потягом до пізнання історії і найпершим чином – до історії рідного краю. Голова громадської організації «Колекціонери та краєзнавці Житомира» Богдан Ващенко, який працює у невеличкому антикварному магазині на розі вулиць Бориса Тена та Героїв Небесної сотні, дуже лаконічно, стисло, але водночас цікаво розповів про те, як виникла організаціятачим займаються колекціонери та краєзнавці під час своїх щотижневих зібрань. До речі, одним із підрозділів, а також – одним із напрямів роботи ГО «Колекціонери та краєзнавці Житомира» є КЛУБ КОЛЕКЦІОНЕРІВ Житомира, засідання (зібрання) якого відбуваються щонеділі з 10.00 до 12.00 у приміщенні Житомирського обласного лялькового театру (вул.Михайлівська,7).

Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
  Ширмі дуже треба гроші?

За свій трирічний «стаж» діяльності «колекціонери та краєзнавці Житомира» зробили чимало цікавих, а можливо й знакових справ. Наприклад, запровадили випуск газети «КолекціонерЖитомира», яка розпочала видаватися з лютого 2020-го року. Мають «Колекціонери та краєзнавці» свою сторінку у мережі Фейсбук. Впорядкували та видали два каталоги «Листівки міста Житомира 1896-1918 рр» та «Поштові конверти радянських часів на житомирську тематику». Кожен із таких каталогів – це подія і водночас ціле явище у житті Житомира. Адже, наприклад, листівок, на яких зафіксовані місця та події житомирського життя кінця ХIХ – початку ХХ століття , у каталозі нараховується більше двохсот. Прекрасний путівник по Житомиру столітньої давнини. Важко навіть уявити, яких зусиль довелося докласти тому ж таки Богдану Ващенку , як голові громадської організації «Колекціонери та краєзнавці Житомира» аби впорядкувати та видати обидва каталоги. Адже влада, депутати, політики, вчені та громадські активісти не знають і не відають, а відтак – нічим не допомагають людям, які закохані у історію, у старожитності, які цінують кожен прояв та артефакт древності. Богдан Ващенко говорить, що найбільшої допомоги, сприяння та інших матеріальних, організаційних зусиль у більшості питань роботи ГО «Колекціонери та краєзнавці Житомира» доклав Андрій Голішевський. Власне кажучи, Андрій Сергійович надав для офісу «Колекціонерів та краєзнавців» простору кімнату у вище згаданому приміщенні антикварної лавки, що на розі вулиць Бориса Тена та Героїв Небесної сотні. З його ж колекції було відібрано чимало листівок столітньої давності із видами та визначними місцями Житомира. Звісно ж, як у будь-якої громадської організації , у «Колекціонерів та краєзнавців Житомира» є наміри і плани . Звісно ж, газету, яку вони видають, треба вдосконалювати і популяризувати. «Колекціонери та краєзнавці»мріють також і про більш масштабніше приміщення офісу чи магазину із клубом, де зосередилася б уся колекційна, краєзнавча і навіть дослідницька робота.

Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
Загадки житомирських колекціонерів та краєзнавців. ФОТО
  КАРИКАТУРА ДНЯ!

Годі й казати, житомиряни у масі своїй дуже мало знають про історію свого міста. Воно, до речі, унікальне і напрочуд багате на різнобарвні сторінки свого минулого. Досі у Житомирі немає культу і бажання пропагувати і пишатися своїм минулим. Досі у Житомирі ледь жевріє музейна справа, а туризм у нашому місті поки що «процвітає» лише на словах і у звітах чиновників. Між тим є справжні, самовіддані люди, які люблять Житомир. Вони намагаються зберігати його історичне минуле, яке сьогодні потребує уваги, вивчення і дбайливого ставлення . Вони сподвижники, і що точно – патріоти нашого міста. У справжньому і найкращому розумінні цього слова.

Автор статті: Сидір Ковпак