У Житомирі «Лісовий берег» приплив до фінішного «причалу»

У Житомирі «Лісовий берег» приплив до фінішного «причалу»
У Житомирі «Лісовий берег» приплив до фінішного «причалу»
Сьогодні, 14:03

Новина про закриття дитячого протитуберкульозного санаторію «Лісовий берег», який розташований у лісі на околиці житомирської Богунії, сьогодні ще не набула значного розголосу. А дарма! Адже йдеться про закриття найбільшого в області обєкту, збудованого всередині 90-х років минулого століття для потреб реабілітації дітей із районів, вражених наслідками аварії на ЧАЕС. У 1993-1995 роках на території кількох колишніх піонерських таборів (ім. Матросова, ім. О.Кондратюк, та 50-річчя Жовтня) було збудовано потужний санаторний заклад із можливістю одночасного оздоровлення 700 дітей. Звісно, спальні корпуси, де свого часу проживали піонери та вожаті, були капітальним чином переоснащені у поліклініку, лабораторії, лікувальні кабінети , яких вимагає дитина, яка зазнала шкідливого впливу за роки проживання на «брудних» територіях. Важливо зазначити, що тодішній Центр радіаційного захисту дітей «Богунія» був оснащений новими, сучасними корпусами і чудовою лікувальною апаратурою. Однак вже наприкінці 90-х економічна ситуація в Україні погіршилась, а відтак фінансування низки так званих «чорнобильських програм» майже припинилося. Санаторій радіаційного захисту дітей «Богунія» було по суті ліквідовано і на його могутній «базі» виникло декілька дитячих будинків сімейного типу, а також дитячий протитуберкульозний санаторій «Лісовий берег». Тепер, у червні 2020-го року, прийшла пора поставити на причал і «Лісовий берег».

У Житомирі «Лісовий берег» приплив до фінішного «причалу»
  У Житомирі діти планують встановити рекорд України

Згідно реформи медичної галузі , яка , шановні читачі, продовжує свою ходу, фінансування подібних лікувальних закладів, які « не надають медичних послуг», вже не проводиться, а місцевим бюджетам (аби вони не забрали подібні санаторії під свою опіку) також заборонено виділяти кошти на утримання подібних закладів. І, таким чином, доля «Лісового берега» проглядається лише у сумних відтінках. Або ж заклад у черговий раз перепрофілюють у дитячий, а можливо змішаний варіант для перебування дорослих та дітей КОМЕРЦІЙНИЙ ЗАКЛАД, або ж продадуть під час проведеного аукціону.

У Житомирі «Лісовий берег» приплив до фінішного «причалу»

Тим паче, охочих і бажаючих придбати фактично готову курортну базу у мальовничому сосновому лісі за півтора кілометри від території обласного центру буде чимало. Ось лише дітям Житомирщини , яких колись збиралися було лікувати та оздоровлювати , вже точно не повезе. Змінилася ситуація і пріоритети у нинішнього державного керівництва України зовсім інші. Їм сьогодні, як то кажуть – не до дітей!