12 червня — Ісаакій-змійовик: історія, традиції та прикмети свята

12 червня — Ісаакій-змійовик: історія, традиції та прикмети свята
12 червня — Ісаакій-змійовик: історія, традиції та прикмети свята
Сьогодні, 08:46

У православному світі 12 червня згадують ранньохристиянського святого Далматського Ісаакія. Дата за народним календарем називається зміїне свято, Ісаакій-змійовик або просто день Ісаака.

Ким був святий Ісаакій?

Народився Ісаакій в Сирії, жив в IV-V століттях. Спосіб життя він вів усамітнений, довгий час жив у пустелі. Але одного разу йому з’явився небесний голос і наказав відправитися в Константинополь.

Коли він дістався до міста, то дізнався, що військо імператора Валента на війну збирається. Ісаакій провістив загибель армії, але правитель розгнівався на нього і наказав ув’язнити пророка у в’язниці до свого повернення.

Однак імператор не повернувся з війни, бо дійсно армія була розгромлена. Новий правитель, дізнавшись про пророчі прогнози Ісаакія, наказав відпустити його з темниці. Йому збудували за містом скромну келію, де пророк і провів залишок свого життя.

Протягом усього часу Ісаакій надавав допомогу бідним людям, приходив до них в будинки, благословляв їх, разом з ними молився. Після смерті пророка біля його келії звели монастир, який назвали Далматським. У Константинополі це найбільш древня обитель.

  На курортах України температура знижується, море тепле, дощить

Які на цей день існують обряди і традиції?

На Русі дата 12 червня отримала в народі назву «зміїне свято». В цей день всі гади повзучі зі своїх норок на землю вибираються і весілля гуляють. Сьогодні вони представляють особливу небезпеку, бо жалять всіх без розбору.

Згідно з народними повір’ями, якщо 12 червня людину вкусить змія, то вилікувати її практично неможливо. Так що краще по полях і лісах у цей день не гуляти.

А щоб захистити своє житло від змій і іншої нечистої сили, потрібно рано вранці 12 червня обірвати пелюстки півоній і розкидати їх перед входом в будинок.

Добра прикмета — знайти сьогодні шкіру змії. Її потрібно помісити під порогом дому, тож в родині завжди буде злагода і мир.

Будьте обережні! Відьми з відьмаками сьогодні особливо небезпечні

У народі здавна помітили, що в зміїне свято погані люди (недоброзичливці, вороги, заздрісники, відьми з відьмаками) відчувають себе особливо погано.

Багато хто помилково вважає, що чаклуни не хворіють і живуть дуже довго. Але це не так. Адже вони теж живі люди, що складаються з плоті і крові. І недуги їх доганяють, та ще які болісні і тривалі, особливо перед смертю.

  Сергей Форест: на митинге в Киеве уже больше 50 тысяч человек, возможны провокации

Правда, вони справляються зі своїми болячками легше, ніж прості люди. Адже для цього використовують магію. З допомогою чорних сил їм вдається швидше поправити своє здоров’я, ніж нам з допомогою медикаментів і лікарів.

Але звичайним людям треба виявляти граничну обережність, бо іноді відьми з відьмаками свої хвороби можуть на них перекидати.

Ось такий приклад. Болить у відьми печінка. Її дух входить у тіло абсолютно здорової людини і сідає на той орган, який у неї захворів. Проходить якийсь час, і людина починає печінковими коліками страждати, а відьма одужує.

Точно також поводяться відьми, у яких не виходить зачати дитину і народити. Вона відшукує жінку молоду і здорову, і запускає в її тіло свій дух. Через деякий час жінці лікарі ставлять діагноз безпліддя, а відьма щасливо народжує.

Вони таким чином будь-які проблеми можуть перекинути на людей, і особливо часто початкові стадії раку. Відомі такі випадки, коли в будинок заселилася нова дивна сусідка, а через деякий час інші мешканці по черзі починають різко і сильно хворіти.

  У Житомирі та районі призову до Збройних сил підлягають 7 тисяч жителів

Не приведи Боже, звичайно, таких сусідів мати. А для захисту від чорної магії частіше в храм ходіть на служби, хрестик завжди на шиї носіть, молитви читайте, і кути в будинку періодично окропляйте освяченою водою (в ідеалі Хрещенською).

Проявляйте особливу обережність, коли знаєте, що хтось знайомий довго і болісно помирає. Так відьми мучаться перед смертю, не можуть вони піти в інший світ, не передавши комусь свою страшну силу.

Бережіть себе і до таких людей близько не підходьте. Тому що якщо доторкнетеся до вас відьма, то станете новим приймачем чорної магії.

Погодні прикмети на 12 червня

Якщо сьогодні дощик пішов, то поспостерігайте за качками і гусьми. Коли вони шийки свої до неба потягнули, замість того, щоб голови під крилом заховати, значить, негода затяжна, на кілька діб.
Якщо 12 червня рясно цвітуть кущі шипшини, значить, майбутню зиму можна очікувати сувору, з хуртовинами сильними і тріскучими морозами.