Житомирський юрист про сьогоднішню владу: Апофіозм дурості та безправ’я

Житомирський юрист про сьогоднішню владу: Апофіозм дурості та безправ'я
Житомирський юрист про сьогоднішню владу: Апофіозм дурості та безправ’я
Сьогодні, 09:53

Житомирський правозахисник Роман Гуртовенко в соцмережі описав сутуацію з правосуддям при владі та безкарність й несправедливість у суспільстві.

Я довго думав писати про це чи ні, та все ж вирішив поділитися своїми думками оскільки вірю, що в країні залишилося багато людей, які не байдужі до того, що в нас відбувається. Я можу сказати, що бачив різну владу в Україні, але те, що твориться зараз – є точно апофіозом дурості і безправ’я. Скільки було надій покладено на реформу правоохоронних органів. Проте зараз поліція стала не лише синонімом безтолковості і хаосу, але і антинародності. За останній час я як првозахисник написав у поліцію чимало листів та заяв, в яких вказувалися реальні факти злочинів.

Знаєте скільки відповідей я отримав – 0. Натоміст, коли їм потрібно завести на когось справу, бо так сказали «зверху», вони вміють діяти блискавично. Був випадок, коли слідчий сам мені говорив, що начальство його зїсть, якщо він не вручить безглузду підозру та не передасть справу до суду хоча знає, що людина невинна. Скільки безглуздя! Нещодавно обласна поліція завела справу на одного мого клієнта, який дав в борг іншій людині крупну суму коштів, а коли той не віддав – звернувся до суду. Знаєте за що? За те, що той звернувся до суду. Хоча у справі є навіть експертиза почерку того, хто дійсно брав гроші. Але справу завели не на того, хто не віддав борг, а на того, хто звернувся до суду за захистом своїх прав. Абсурд, але це факт.

  ФК "Полісся" на виїзді здобуває непросту перемогу над командою із Миколаїва

Ще в 2018 році був випадок, коли із абсолютно легальної фірми мого клієнта обласна податкова міліція під прикриттям тітушок вивезна пальне на понад 1.2 млн грн, передала на зберігання фіктивній фірмі, з якою поспіхом заключила договір про зберігання на безоплатній основі. Потім фірма зникла разом із пальним змінивши склад засновників, директора, адресу та навіть назву. Нещодавно ми виграли справу, суд постановив стягнути збитки з державного бюджету на користь мого клієнта. Слідчі і всі особи, які приймали процесуальні рішення, полетіли із роботи. Тепер ми звернемося на них до суду персонально, аби вони і їм подібні розуміли, що не можна сліпо як барани виконувати незаконні вказівки свого керівництва. Останнім часом в країні прокотилася хвиля ментівського свавілля! Запевняю вас – це лише поодинокі випадки, які просто отримали розголос через надмірну зухвалість.

Загальна ситуація виглядає ще гірше, просто ДБР немає справи до окремих зламаних долей абсолютно пересічних людей, над якими познущалися або просто не захистили. Йти до суду – теж не проста справа. Поряд із високими ставками судового збору, які далеко не кожному є по кишені, без зубатого адвоката, шанси захистити свої права майже дорівнюють нулю. Що далі? За моїми спостереженнями люди доведені до відчаю. Вони чітко розуміють, що правоохоронці їх не захистять, а навпаки, якщо хтось перейде дорогу комусь впливовому, то постраждає від рук системи саме він, а не той хтось впливовий.

  Майже 50% українських підприємців не готові до локдауну - опитування

Випадок із орендарем ставка в Попільнянському районі, який убив 7-людей, які прїхали до нього на ставок, випадок чоловіка, який лишився розуму і грозився підірвати міст у Києві – це лише деякі випадки вчинків доведених до відчаю людей. Я їх не виправдовую, я лише хочу сказати, що люди, які, мов звірі загнані системою в куток, здатні на подібні вчинки. Скільки людей в останній час покінчили життя сомогубством не впоравшись із банківськими боргами, які накручені штучно створеною інфляцією? У скількох людей банк забрав через чорних реєстраторів останнє житло і держава їх не захистила? Куди їм іти? Хто їх захистить? До суду? Так, можна і потрібно. Є сенс боротись завжди. Я, наприклад, нещодавно виграв суд проти російського банку і повернув клієнтам незаконно забрану у їх квартиру після 3-х років виснажливих судів. Але всі ці зламані долі не повернути. Хіба не безглуздо для держави приймати закони, які захищають капітали олігархів? Хіба не безглуздо утримувати міністра МВД – бандита у владі? Хіба не безглуздо забирати у бідних усе до останку і не залишати навіть шансу боротися? Хіба не безглуздо судити людину, яка вчинила явний самозахист, при цьому навіть не намагатися знайти замовників нападу? І т.д.

  В одному з міст Житомирської області для дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування виділили 9 квартир

P.S. Я постійно у своїй роботі стикаюся із випадками тотального свавілля та беззаконня. Я звик боротися до кінця і знаю, що лише так можна вижити у прямому і переносному сенсі. Я знаю про нашу систему таке, що пересічна людана не може навіть уявити. Так, я вже до цього всього звик. Давно звик! Але, йо… ваш…мать, скільки можна на це все дивитися?! Ми ж, наче, збиралися будувати правову державу та йти у Європу? Куди ми зараз зайшли і де ми опинилися? В якій країні завтра будуть жити наші діти, чи ми відправимо їх усіх батрачить за кордон? А, можливо, ні…? Можливо ми зможемо обєднатись і утворити справедливе соціальне суспільство? Можливо ми зможемо нарешті відірвати від влади всіх тих, хто роками нас обкрадав, а не відмахуватись із фразою типу: «так всі ж крали…»? Я до кінця вірю, що не все ще втрачено, інакше я сам би давно «звалив» із цієї розваленої «Неньки-України»? Звичка – боротись до кінця! Я нічого не можу їз нею вдіяти. Свідомі люди мають обєднуватись, і не заради себе…“, – написав Роман Гуртовенко.