Житомирянка віддала шахраям понад 70 тис грн

Житомирянка віддала шахраям понад 70 тис грн
Житомирянка віддала шахраям понад 70 тис грн
Сьогодні, 13:49

Правоохоронці реєструють непоодинокі випадки ошуканств, коли зловмисники телефоном повідомляють громадянам про неприємності у їх рідних і вимагають гроші «на лікування та відшкодування наслідків ДТП». Днями житомирська пенсіонерка віддала шахраєві суму у понад 70 тисяч гривень, щоб допомогти синові, який нібито потрапив в автопригоду.

13 червня до Житомирського відділу поліції звернулась 76-річна жителька обласного центру із повідомленням про шахрайство. Жінка розповіла, що кілька годин тому до неї зателефонував чоловік, якого вона нібито впізнала за голосом, як власного сина. Співрозмовник розповів, що потрапив у ДТП, отримав травми та нині терміново потрібні кошти на лікування.

«Син» сказав, що до пенсіонерки приїде знайомий, якому вона й має передати гроші. Схвильована жінки зібрала всі заощадження та віддала на вулиці незнайомому чоловікові 9,5 тисяч гривень та 2300 доларів США.

Тільки за деякий час жінка оговталася та зв’язалася з рідними. З’ясувалося, що з сином все гаразд, а от її ошукали.

  Еще вчера: внесение изменений в Конституцию о европейской интегарции, движение в НАТО

Нині у рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 190 (Шахрайство) КК України, триває встановлення особи, причетної до злодіяння. Поліцейські розшукують чоловіка, який може пересуватися на білому мікроавтобусі. Його прикмети: вік близько 40 років, зріст близько 170 см, спортивної тілобудови, обличчя кругле. Був одягнений у чорну кепку, футболку, шорти довжиною до колін.

Водночас поліцейські зазначають, що повідомленням незнайомців про проблеми у рідних, які потребують негайної грошової допомоги, ні в якому разі не можна вірити. Правоохоронці звертаються до жителів Житомирщини із застереженням:

– у разі, якщо вам повідомляють про потрапляння рідної людини у ДТП, раптове захворювання, затримання поліцією тощо, уточніть усі відомості, у тому числі, де саме знаходиться ваш родич. Після цього зателефонуйте самі до відповідного закладу (лікарні, поліції), з’ясуйте всі обставини;

– спробуйте зв’язатись із людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч – рідними, друзями, сусідами тощо;

– ніколи не передавайте гроші, призначені нібито для лікування, відшкодування збитків потерпілим чи іншої термінової потреби, незнайомим людям;

  Цього року в Україну переказали понад 8 мільярдів доларів - НБУ

– жодним чином не погоджуйтесь на умови незнайомців, особливо якщо вони вимагають терміново сплатити кошти. Відразу повідомте на номер «102» – вас намагаються ошукати!

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.