Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО
Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО
Сьогодні, 16:42

Біло-блакитна будівля в історичному центрі Житомира є одним з корпусів-філій краєзнавчого, з ряду найстаріших музейних закладів України, що був заснований у другій половині ХІХ ст. на хвилі загального підйому інтересу до вивчення природи та історії краю. Нині музей зберігає понад 160 тис. пам’яток природи, історії та культури краю. Найцікавіші серед них: речові пам’ятки з Райковецького городища ІХ-ХІІІ ст.; зразки одягу, килимів та ремісничих виробів Житомирського Полісся різних періодів; книги з бібліотеки Ганських-Жевуських; меморіальні речі видатних земляків. Окраса музею – зібрання західноєвропейського мистецтва ХVІ – початку ХХ століть.

Про це йдеться в соцмережі групи “Житомирський обласний краєзнавчий музей”.

Неподалік, в кількасот метрах, знаходиться один з відділів краєзнавчого – Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка, у будинку, де 27 липня 1853 року народився письменник-гуманіст та громадський діяч. Перший життєвий досвід, спогади та враження дитячих років, тобто періоду, коли формується характер та світогляд людини, пов’язаний у Володимира Галактіоновича Короленка з Житомиром. Літературна експозиція, яка розгорнута у 7-ми залах за хронологічним принципом, послідовно відображає його етапи життя, літературну та громадську діяльність.

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО
Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО
  Синоптик розповів про погоду на українських курортах на найближчий тиждень

Рухаємось на захід Житомирщини у м. Новоград-Волинський. Тут 1971 року до 100-річчя від дня народження Лесі Українки відкрито літературо-меморіальний музей поетеси. Сьогодні музей Лесі Українки – це літературно-меморіальний комплекс, який складається з меморіальної частини, відділу вшанування «Серед живих жива», а також просторого заквітчаного дворика. У меморіальній частині експонуються документи, фотознімки, меблі, особисті речі родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському. У залах відділу вшанування експонуються матеріали багатогранної літературної спадщини Лесі Українки, відображено життя драматичних творів поетеси на сценах театрів, привертає увагу відвідувачів діорама до твору «Лісова пісня», сувенірна продукція, присвячена Лесі Українці.

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО

За маршрутом – на північ області у с. Словечне Овруцького району – Музей партизанської слави Полісся.
Його експозиція висвітлює діяльність партизанського руху опору під час Другої Світової війни, тим, хто віддав своє життя в боротьбі з нацизмом. Жителі колишнього райцентру і навколишніх сіл побудували цей музей народним методом. Музей відкрився для відвідувачів 4 листопада 1962 року. У 1971 році було проведено першу реекспозицію музею і він став відділом Житомирського обласного краєзнавчого музею. Основні експонати музею: особисті речі, зброя, нагороди партизанів і підпільників, спорядження десантників, мінерів та радистів, предмети партизанського побуту та інше.

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО
  В Андрушівці 44-річний чоловік вкрав пенсію у "цивільної дружини"

Мандруючи Житомирщиною не забуваємо дорогою відвідати Коростенський краєзнавчий музей. Експозиція розміщена у 8 залах та розповідає про природу, історію та сьогодення. Значна частина колекції сформувалася у процесі сучасних археологічних досліджень, що проводив Інститут археології НАН України спільно з краєзнавчим музеєм. Інформативну основу експозиції складають архівні документи ХV – ХVІІІ ст., предметний матеріал польових досліджень території тогочасних містечок та розповідь про видатних людей, життя і діяльність яких пов’язані з краєм.

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО

На сході області – Брусилівський історичний музей ім. І.І. Огієнка (Митрополита Іларіона) – видатного нашого земляка, визначного вченого, мовознавця, поета, прозаїка, політолога, теоретика канонічного права, професора, перекладача Біблії та релігійної літератури на українську мову, ієрарха Української автокефальної церкви, активного діяча національно-визвольних змагань 1917-1920-х років.

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО

Експозиція музею розміщена у двох залах. Один з них відображає основні етапи життя та громадської діяльності І. Огієнка. В другому ж залі експозиції представлені матеріали, які розповідають про історію Брусилівського району і містечка Брусилів.

А у південно-східному куточку Житомирщини ви потрапите до невеличкого села Романівка Попільнянського району, де затишно розташувався Музей-садиба родини Рильських.

  Що буде, якщо місцевій владі не вистачить грошей на маски та антисептики для шкіл?

Побудований на початку ХХ ст. будинок, у чотирьох залах якого нині розгорнута експозиція, належав родині Рильських. Пізніше тут була відкрита сільська школа, де у 1918-1919 роках вчителював Максим Тадейович. Музей-садиба вперше прийняв у гостину відвідувачів 1988 року. В експозиції подано матеріали про батька поета, видатного українського громадського діяча Тадея Розеславовича Рильського, матеріали, пов’язані з життям Максима Рильського у Романівці, численні документи, книги, фотографії, особисті речі, які розповідають про творчий шлях, громадську діяльність та захоплення видатного поета.

Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО
Мандрівка Житомирщиною від краєзнавчого музею. ФОТО