У Житомирі мам, які виховують дітей із інвалідністю, навчали плести екоторбини

У Житомирі мам, які виховують дітей із інвалідністю, навчали плести екоторбини
У Житомирі мам, які виховують дітей із інвалідністю, навчали плести екоторбини
Сьогодні, 17:32

16-го червня в Житомирі волонтери соціальної майстерні “Скринька можливостей” влаштували перший майстер-клас із плетіння екоторбин для багатодітних родин та мам, які виховують дітей із інвалідністю. Згодм учасників майстер-класів навчатимуть продавати зроблені ними речі.

Ідея створити простір для соціально незахищених жінок з’явилася 2 роки тому, каже організаторка соціальної майстерні “Скринька можливостей” Олена Гончаренко:

“В нас тут є дівчата – старші діти з багатодітних родин; є жінки з особливими потребами та мами, які мають діток з особливими потребами. Сьогодні ми проводимо перший урок з в’язання екосумки і навчаємо їх працювати, розвиватися, навіть виживати. Далі ми будемо вчити їх реалізовувати ці речі для того, щоб вони могли забезпечити себе, свою родину та своїх дітей. Ми зараз робимо, буквально, перші кроки. Це досить тяжко, бо нас ніхто не підтримує. Все, що ми робимо, ми робимо на волонтерських засадах. Будемо проводити заняття 3 рази на тиждень, а якщо в нас знайдеться можливість забезпечити учасників майстерні гарячим харчуванням, то збиратимемося щодня і на повний день. Це будуть різного роду заняття і майстер-класи: ми будемо робити заколки, обручі та м’які іграшки. Будемо запрошувати майстринь, які нам допомагають в цьому”.

  У Бердичеві судили молодика, який вдарив незнайомця, бо той «не так на нього подивився»

На перший майстер-клас з плетіння екосумок прийшли 10 учасників. Ірина Дехтярук, мама двох дітей, має інвалідність. Каже, що ще не знає, чи буде продавати свої вироби, а поки що займатиметься плетінням екосумок для себе:

“Я – мама двох хлопчиків, але в мене є похресниці, для яких я в’яжу. Я дійсно не знаю, чи буду це реалізовувати, чи я буду саме на цьому зациклюватись. Раптом у мене внучки будуть, я їм покажу”.

Наталія Булак, яка виховує сина з особливими потребами, до соціальної майстерні прийшла познайомитися з новими людьми, бо на карантині, за її словами, їй та сину не вистачало спілкування:

“Ми прийшли сюди вперше, прагнемо спілкування. Так як зараз карантин, ми перебуваємо вдома, а дітям необхідне спілкування та й вчитися чомусь треба. Я трішки вмію в’язати шпицями, а крючком завжди мріяла навчитися, а зараз така можливість з’явилася”.

Авторки: Аліна Домбровська, Марина Чирко

Камера: Олександр Данилюк

Джерело статті: suspilne.media