До вересня в Житомирі планують почати реєструвати в дитсадки нових дітей

До вересня в Житомирі планують почати реєструвати в дитсадки нових дітей
До вересня в Житомирі планують почати реєструвати в дитсадки нових дітей
Сьогодні, 09:00

Почати приймати нових дітей до житомирських дитсадків міське управління освіти планує до початку вересня. В серпні мають сформувати групи з тих дітей, які є в переліку та в електронній черзі.

Про це розповіла заступниця директора департаменту освіти Житомирської міськради Світлана Ковтуненко.

Декретна відпустка закінчилась, потрібно виходити на роботу, а дитину у зв’язку з карантином в садочок не взяли, каже мама двох дітей Олександра Циплюк. Наразі вона чекає, коли дитину можна буде віддати на адаптаційний період у садочок:

“Взагалі нам пощастило – за нашими дітьми наглядає бабуся, але здоров’я у неї вже не те, і їй складно”.

Станом на 17 червня дошкільні заклади Житомира приймають лише тих вихованців, які ходили в дитсадки ще до карантину. Завідувачка дитсадка №39 Галина Шиманська розповіла Суспільному, що не радить віддавати дитину до дитсадка одразу, без часу на адаптацію:

“От ви привели дитину, а тут така тьотя в масці. У дитини і так стрес, все для неї незвично та й імунітет спочатку понижується. Тож, поки йде адаптивний період, віддавати дитину в садочок не раджу”.

  Двойная трагедия: младенец задохнулся под телом матери, которая внезапно умерла во время кормления грудью

На території садочка є умовна червона лінія, за яку батьків не пускають. Дошкільнята, які вже давно відвідують садок, знають і виконують заходи безпеки. А діти, які тільки прийдуть до садочка, не зможуть зразу звикнути, каже Галина Шиманська, бо це стрес для дитини.

Наразі в садочку № 39 – 4 групи по 15 дітей. Після послаблення карантину заклад відвідує 60 вихованців зі 130.

Заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко розповіла, що нових дітей до садочків Житомира почнуть реєструвати до вересня:

“Я думаю, що це буде до 1 вересня. Ми сформуємо групи з тих дітей, які є в переліку і в електронній черзі. Можливо, це буде в серпні. Всі розуміють, що діти потраплять до садочків, але в свій час”.

Зі слів Світлани Ковтуненко, після послаблення карантину у садочки Житомира повернулися більше тисячі дітей. Ті діти, які мають пройти адаптаційний період , поки що в садочок не підуть. Як альтернативу державним садочкам пропонують приватні центри розвитку дитини.

  На Житомирщині прокуратура розслідувала справу жорстокого побиття житомирянина

“Альтернативу має запропонувати держава, – каже Світлана Ковтуненко. – Ми, наприклад, практикуємо створення спеціальних груп для дітей медиків. Зараз до нас також звернулося двоє працюючих медиків – їхнє керівництво написало нам про це офіційного листа. І ми задовольняємо таке клопотання”.

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Олександр Данилюк, Сергій Кобилянський, Ігор Грач

Джерело статті: suspilne.media