Житомирський депутат звернувся до єврейської громади ряду зарубіжних країн

Житомирський  депутат звернувся до єврейської громади  ряду зарубіжних країн
Житомирський депутат звернувся до єврейської громади ряду зарубіжних країн
Сьогодні, 12:18

Житомирський науковець і краєзнавець Геннадій Махорін звернувся до єврейської діаспори у ряді країн світу з метою привернути увагу єврейської громади до історично значимих для міста Житомира пам’яток архітектури.

Турботу краєзнавця і депутата Житомирської міської ради викликала доля приміщення по вулиці Великій Бердичівській, 33, де тривалий час працювала стоматологічна (госпрозрахункова) поліклініка. Кілька років тому поліклініку закрили, приміщення було продане через аукціон, але з тих пір воно не опалюється, а тому фактично – руйнується. Депутат Г.Л.Махорін 18 червня 2020-го року під час сесії Житомирської міськради висловив припущення, що приміщення по вулиці В.Бердичівській хочуть довести до стану повної руйнації, аби потім збудувати на цьому місці сучасний будинок.

Водночас депутат висловив низку зауважень щодо порушення містобудівних умов та вимог законодавства з охорони культурної спадщини під час спорудження та добудови приміщень на Європейському майдані м. Житомира (колишнє приміщення ресторану «Смоленськ» та триповерхового магазину поряд із приміщенням житомирського управління Національного банку України.

  Прокуратура Житомирщини скерувала до суду обвинувальний акт стосовно керівника митниці, якому інкримінують розтрату понад 732 тис грн бюджетних коштів

Втім, зауваження та тривогу депутата Житомирської міської ради у сесійному залі ніхто не підтримав. У залі із цього приводу пролунали жартівливі репліки, а жодних рішень на рахунок порушень під час забудови Європейського майдану Житомирська міська рада не прийняла.