62 медзаклади в Житомирській області приєдналися до телемедичної мережі Medinet

62 медзаклади в Житомирській області приєдналися до телемедичної мережі Medinet
62 медзаклади в Житомирській області приєдналися до телемедичної мережі Medinet
Сьогодні, 10:46

До професійної телемедичної мережі Medinet приєдналася Житомирська область.

Відтепер, завдяки новітнім IT-розробкам в медицині, сімейні лікарі області, які працюють у віддалених районах, можуть отримувати професійні телемедичні консультації у вузькопрофільних фахівців районних та обласних лікарень, а також медзакладів загальнодержавного рівня. Для цього їм потрібен комп’ютер, інтернет та спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє безпечно передавати необхідну інформацію фахівцям.

Нові можливості для медичних працівників області є особливо актуальними з точки зору протидії поширенню коронавірусної хвороби. Адже лікарі можуть оперативно надавати чи отримувати телемедичні консультації щодо лікування пацієнтів, з підозрою чи хворих на COVID-19.

Крім того, з питань COVID-19 лікарі можуть звертатися з запитом на телеконсультацію до фахівців Державної установи «Центр Громадського здоров’я Міністерства здоров’я України», який також підключений до мережі Medinet. А анестезіологи мають змогу консультуватися з провідними фахівцями Асоціації анестезіологів України.

Наразі до телемедичної мережі приєдналися 62 заклади охорони здоров’я Житомирської області. Лікарі медичних установ вже пройшли відповідне навчання.

  З'явилися фото могили генерала Мошківського

Станом на 1 червня 2020 року було проведено біля 270 телемедичних консультацій. Найбільша кількість запитів на консультування надійшла від лікарів житомирського Обласного перинатального центру.

«Побудова телемедичних мереж в регіонах надзвичайно важлива для розвитку медицини в цілому. Адже вже можна з упевненістю сказати, що в період пандемії COVID-19 саме телемедицина дозволила багатьом країнам світу і, в тому числі Україні, зберегти належну якість та доступність медичного обслуговування населення. Тому медзакладам важливо продовжити працювати у цьому напрямку та не відступати від головної цілі – надання якісних медичних послуг у всіх без винятку куточках країни, навіть якщо це віддалений хутір», – говорить Андрій Заяць, співзасновник групи компаній IT4Medicine, яка є розробником телемедичної системи Medinet.

Для довідки:
Medinet – професійна телемедична мережа України для всіх рівнів медичної допомоги. Вона дозволяє лікарям первинної медичної ланки (терапевтам, сімейним лікарям, педіатрам) консультуватися з вузькопрофільними лікарями. На сьогоднішній день мережа об’єднує понад 200 медзакладів у різних регіонах України.

Навесні 2020 року до Medinet приєднався також Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова, звернутися до лікарів-кардіологів якого через систему можуть не тільки лікарі, але й пацієнти. Зокрема, останні мають можливість записатися на телемедичну консультацію за допомогою мобільного додатку Doctor Online.

  Декларація директора Державного архіву Житомирської області за 2019 рік

Важливо, що з квітня Medinet дозволяє фіксувати, збирати статистику та робити аналітику, пов’язану з консультаціями щодо захворюваності на коронавірус COVID -19.

Група компаній IT4Medicine впроваджує інформаційні технології в медичну практику для прискорення розвитку системи української охорони здоров’я та підвищення якості медичних послуг. В даний час продукти IT4Medicine (Medinet, «Поліклініка без черг», Dicom Hub, EvoMIS, Doctor Online, Doctor Booster) впроваджені в понад 450 медичних закладах у 18 областях України. Їх використовують в своїй роботі більше 17,5 тис. лікарів, які обслуговують понад 3 млн пацієнтів. IT4Medicine працює з електронною системою охорони здоров’я eHealth з самого початку її роботи в Україні.