Житомирська місцева прокуратура заявила позов про нецільове використання земель лісового фонду вартістю майже 13 млн грн, що у селі Довжик

Житомирська місцева прокуратура заявила позов про нецільове використання земель лісового фонду вартістю майже 13 млн грн, що у селі Довжик
Житомирська місцева прокуратура заявила позов про нецільове використання земель лісового фонду вартістю майже 13 млн грн, що у селі Довжик
Сьогодні, 12:18

Житомирська місцева прокуратура подала до суду позовну заяву про скасування розпорядження Житомирської облдержадміністрації щодо погодження товариству технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки площею 0,7 га, визнання укладеного лісгоспом договору недійсним та приведення земельної ділянки у попередній стан шляхом знесення споруд.

Наразі господарським судом міста Києва відкрито провадження та призначено справу до розгляду на 14.07.2020.

Місцевою прокуратурою, зважаючи на суспільний резонанс, викликаний господарською діяльністю місцевого заводу та товариства з обмеженою відповідальністю на землях лісового фонду (Богунське лісництво) у с. Довжик Житомирського району, вивчено законність використання лісових ділянок площею 0,7 га вартістю майже 13 млн грн.

Установлено, що місцевим лісгоспом, за погодження Житомирської облдержадміністрації, надано право (встановлено сервітут) використання заводом лісових ділянок для проїзду транспорту, облаштування споруд, доріг тощо.

Як наслідок, підприємствами вчинено незаконну вирубку 144 дерев, збудовано дорогу та склад, що використовуються у господарській діяльності з виробництва будівельних сумішей.

  Житомиряни скаржаться на незадовільні умови проведення Чемпіонату України з вільної боротьби у місті

Додатково обставини справи. Розпорядженням Житомирської облдержадміністрації від 26.10.2016 погоджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки площею 0,7820 га, на яку поширюється право сервітуту, товариству з додатковою відповідальністю для проїзду транспорту за рахунок земель, що перебувають у постійному користуванні ДП «Житомирське лісове господарство, у межах Кам’янської сільської ради Житомирського району.

На підставі зазначеного розпорядження, ДП «Житомирське лісове господарство» укладено з товариством договір (29.11.2016) про встановлення земельного сервітуту безоплатно строком на 49 років.

Відповідно до Договору, товариство (сервітуарій) має право на ділянці облаштовувати проїзд та прохід, встановлювати господарські споруди тощо.

Також, обстеженням 0, 7820 га земельної ділянки, переданої за Актом приймання-передачі, встановлено наявність 415 дерев.

Розпочата товариством господарська діяльність на землях лісового фонду, зокрема, огородження ділянки металевим парканом, її бетонування, незаконна вирубка 144 дерев викликала значний суспільний резонанс та численні скарги місцевих жителів до правоохоронних органів.