Що зміниться в умовах праці вчителів на пенсії?

Що зміниться в умовах праці вчителів на пенсії?
Що зміниться в умовах праці вчителів на пенсії?
Сьогодні, 15:02

Верховна Рада ухвалила Закон “Про загальну середню освіту”. Цей документ передбачає зміни умов праці для пенсіонерів, які далі працюють після виходу на пенсію.

У Законі “Про загальну середню освіту” сказано, що педагоги установ загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, з 1 липня 2020 року повинні працювати на основі трудових договорів (контрактів).

Якщо пенсіонер відмовиться від підписання контракту, він має бути звільнений. Міносвіти наголошує на тому, що закон передбачає не звільнення пенсіонерів, я зміну умов праці. Вчителі -пенсіонери за бажанням можуть далі працювати у школі, але повинні підписати контракт строком на один рік. Потім він може бути продовжений на строк до трьох років. Також у Міністерстві відзначили, що кількість таких продовжень має бути необмеженою. Рішення про продовження співпраці ухвалюватиме директор навчального закладу.

Ще один важливий момент, на який звертала увагу профспілка: при припиненні безстрокового договору педагоги можуть втратити належні їм виплати. При звільненні та виплаті компенсації за невикористану відпустку оздоровчі не надаються, вони надаються тільки при виході у відпустку. Тобто якщо працівника звільнять без надання відпустки, він втратить свої гроші.

  Майже 50% українських підприємців не готові до локдауну - опитування

Щоб уникнути такої ситуації, перехід педагогічних працівників пенсійного віку з безстрокового на строковий трудовий договір має відбуватися шляхом переведення, а не звільнення. За таких умов педагогічні працівники не втратять грошову допомогу на оздоровлення.

У Міністерстві освіти запевнили, що надалі при переведенні на термінові договори розмір виплати вчителів-пенсіонерів не зменшиться, бо вони обійматимуть ті самі посади й виконуватимуть той самий обсяг робіт. Збережеться також і щорічна відпустка.