На місцевих виборах депутатів 23-х районних рад на Житомирщині вже не обиратимуть, бо районів стане лише чотири

На місцевих виборах депутатів 23-х районних рад на Житомирщині вже не обиратимуть, бо районів стане лише чотири
На місцевих виборах депутатів 23-х районних рад на Житомирщині вже не обиратимуть, бо районів стане лише чотири
Сьогодні, 21:39

Середина червня 2020-го року мала би стати періодом початку літніх відпусток, а також активізації політичних партій та громадських активістів, які не забувають про те, що рівно за 4 місяці відбудуться вибори до місцевих рад. Однак нинішній рік має свої особливості, і, окрім того, що він високосний, вже отримав назву «коронавірусного року». Адже пандемія небезпечного вірусу COVID – 19 настільки потужно втрутилася у життя мільярдів людей на планеті, що наслідки такого втручання поки що не береться передбачити ніхто на планеті.

На місцевих виборах депутатів 23-х районних рад на Житомирщині вже не обиратимуть, бо районів стане лише чотири

І все ж, життя продовжується, а вибори до місцевих рад, призначені на 25 жовтня 2020-го року, мають відбутися, як говорять футбольні вболівальники, «за будь-якої погоди». Звісно, на зміст і характер таких передвиборчих приготувань суттєво впливає ситуація із незавершеністю остаточного ухвалення Виборчого Кодексу України якраз у частині проведення місцевих виборів. Зволікання із ухвалою законодавчих документів якраз напередодні виборів траплялися в Україні і раніше, однак такого, як тепер, ще не було. Сьогодні відомо лише про те, що вибори 25 жовтня 2020-го року мають відбутися згідно конституційних норм. Але далі, коли мова заходить про рівень застави для кандидатів та партій, про межі і особливості дії нової партійно–пропорційної системи із давно очікуваними «відкритими партійними списками», виникає низка запитань. І, схоже на те, що зволікання подібного характеру, вчиняються навмисне і з певною метою.

Звісно ж, уся відповідальність за виникнення подібної ситуації лежить виключно на партії влади, якою в Україні вже цілий рік є «Слуга народу».

  Сергій Тетеря: «Технологія очищення стічних вод BIOTAL визнана у світі, для Житомирщини це шанс позбутися ярма бруду і мати чисту воду»

На Житомирщині ледь не єдиною партією, яка сьогодні впевнено виглядає і терпляче очікує появи остаточного варіанту правил гри на виборах осені 2020-го року, є обласна організація «Європейської солідарності». Колишні «бепепісти» (Блок Петра Порошенка) абсолютно спокійно (принаймні зовні це так виглядало) відійшли від владного керма і тут же підпали під короткочасний, але шквальний вогонь критики нової владної команди і особисто губернатора Віталія Бунечка.

Варто зауважити, що звинувачення із вуст очільника Житомирської ОДА іноді набували доволі грізного забарвлення. Бо, здавалося, що пройде ще тиждень – два і за головних персонажів із числа «попередників» візьмуться правоохоронні органи. Але, як то кажуть, дива чи сенсації з боку нової влади не сталося і досі колишнє керівництво Житомирщини, активно готується до такого собі контрнаступу. Тобто – до участі у виборах 25 жовтня 2020-го року.

Причому, якщо взяти до уваги той факт, що конкуренти «Європейської солідарності» на майбутніх виборах до місцевих рад у Житомирській області виглядають доволі блідо і непереконливо, то «птєнци Порошенка» всього за 11 місяців після минулорічних парламентських виборів, зуміли повністю відновити свою політичну боєздатність і планують восени 2020-го року дати справжній бій усім без винятку своїм суперникам та конкурентам.

Якщо уважно вивчити і реалістично назвати усі наявні активи житомирської організації «Європейської солідарності», то виявиться, що амбітні плани соратників Петра Порошенка, мають усі підстави сповна реалізуватися під час виборів 25 жовтня. Адже ніхто так і не спромігся «розкуркулити» головних спонсорів і донорів колишнього БПП, який на Житомирщині швидко змінив орієнтації під брендом «Європейської солідарності». Звичайно, за «Європейською солідарністю» тяжіє шлейф колишньої партії влади і переважна частина партійців звикли працювати в умовах належності до владного табору. Як кажуть, що є, то є і цей фактор можна вважати «мінусом» житомирської «Європейської солідарності».

  Пожежа у Зарічанах. ФОТО

Щодо «плюсів», то команда «Європейської солідарності» Олександра Рабіновича має таких переваг набагато більше, аніж будь-яка інша партійна структура на Житомирщині. Адже, хто б і що не казав, але на Житомирщині розколів і скандальних розлучень у середовищі Блоку Петра Порошенка, як це сталося у «Батьківщині» і траплялося у Радикальній партії Олега Ляшка у 2015-2019 рр. не було. Знову ж таки, можливо, якраз через належність до влади, яку очолював губернатор від ББП разом із однопартійцем на чолі Житомирської обласної ради.

Однак це аж ніяк не означає, що колишня команда БПП у Житомирській області зберегла свою монолітність зразка 2015 чи 2018 років. Однозначно, сьогодні керівники «Європейської солідарності» роблять і зроблять відповідні висновки, рокіровки, заміни у кадровому складі своєї команди. Такий процес сьогодні активно розпочався у всіх партійних організаціях, які розраховують на участь у «жовтневих»виборах до місцевих рад Житомирщини. Однак перше, що впадає в очі, «Європейська солідарність» має набагато потужніший кадровий резерв, який формувався не один рік ще від часів «Нашої України». Попри те, що частина колишнього складу БПП сьогодні може опинитися у «Партії твого міста», з якою колишній голова БПП «Солідарність» Сергій Сухомлин приготувався на вибори Житомирського міського голови, «Європейська солідарність» слабшою чи поріділою не виглядатиме. Більше того, команда під егідою О.Ю.Рабіновича з огляду на вище згадані причини, має гарну можливість оновити свої ряди якісно новими і насправді сильними постатями.

  Жительницу Житомирской области засудили за сепаратистские публикации в соцсети

Попри певну мозаїчність нинішньої передвиборчої ситуації, коли партії та їх низові організації готуються до старту виборчої кампанії, не варто забувати, що кількість виборчих «вакансій» на виборах нинішньої осені значно поменшає. Адже депутатів 23-х районних рад на Житомирщині вже не обиратимуть, бо районів на Житомирщині стане лише чотири. Замість сотень сільрад, селищних та міських рад залишиться ЛИШЕ СІМ ДЕСЯТКІВ рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Так що конкуренція між партіями на виборах 25 жовтня 2020-го року буде дуже потужною. І слабкі команди, які не зможуть забезпечити своїми кандидатами всю без винятку територію Житомирщини, на пристойно потужні і переможні результати можуть навіть не розраховувати.

Про ймовірних переможців виборів 2020 зараз говорити ще зарано, однак когорту фаворитів сьогодні очолюють саме представники «Європейської солідарності». Звісно ж, їх намагатимуться (причому, за будь-яку ціну) обійти кандидати від «Слуги народу», а також – представники обласного осередку партії «За життя». До цієї ж когорти «важковаговиків» слід віднести і команду обласної організації «Батьківщини», яка хоча й ослабла за рахунок «чисток» і сварок зразка 2018-2019 років, але на вибори піде у найповнішому складі. Ось такий він розклад серед фаворитів майбутніх виборів напередодні їх старту. Щодо самого старту, то він розпочнеться не пізніше, як за два тижні. Не пізніше!

Сидір Ковпак

Джерело статті: Житомир-Онлайн