Житомиряни просять знищити отруйний борщівник у місті

Житомиряни просять знищити отруйний борщівник у місті
Житомиряни просять знищити отруйний борщівник у місті
Сьогодні, 12:10

На території області росте багато отруйного борщівника, “розплівся” він і Житомиром.

“Винищити отруйну інвазивну рослину Борщівик Сосновського в місті” просить житомирянин Роман Павловський у своїй петиції.

Борщівик Сосновського – чужорідна отруйна багаторічна рослина стрімко захоплює всю територію! Частішають випадки опіків дітей, що доторкнулись до цієї токсичної рослини. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1—3 ступенів. Рівень мутагенного ефекту класифікується як сильний. Ще три роки тому борщівник можна було зустріти тільки на занедбаних полях поза містом, сьогодні він вже окупував райони міста і трапляється навіть в центрі міста!

Згідно із статтю 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т. ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Потрібно дотримуватись закону і почати боротися з цією небезпечною для населення рослини“, – йдеться у тексті петиції.

  Крестный ход в Киеве - "договорняк" с властью?

Станом на 21 червня петицію підписали 4 особи з 300 необхідних.