Як повії піднімали бойовий дух Третього рейху: у Житомир привозили дівчат з Голландії

Як повії піднімали бойовий дух Третього рейху: у Житомир привозили дівчат з Голландії
Як повії піднімали бойовий дух Третього рейху: у Житомир привозили дівчат з Голландії
Сьогодні, 20:20

У червні 1941 року розпочалася найдовша фаза Другої світової війни. Зіштовхнулися її головні ініціатори – нацистська Німеччина напала на СРСР. Важливим елементом, який дозволяв Третьому рейху тривалий час вести успішну боротьбу на всіх фронтах, було забезпечення чоловіків сексом, аби ті працювали і воювали ефективніше.

ЗАСВОЄНІ УРОКИ ВЕНЕРИЧНИХ ХВОРОБ
Ще під час Першої світової війни керівництво німецької армії змушене було звернути увагу на цю пікантну тему. Перші її тижні ознаменувалися вторгненням Німеччини у Бельгію та Францію. Очікувалося, що війна буде короткою. Через це командування німецької армії спочатку не замислювалося про регуляцію сексуальної поведінки військовослужбовців. Навпаки, влада вважала, що війна посприяє моральному відновленню нації, втіленому в образі героїчного і цнотливого мобілізованого солдата.
Та за 1914 рік цілі, поставлені перед армією, так і не були досягнуті. Та й військові не втілювали собою той ідеал, до якого їх закликали прагнути, і очікували грандіозної оргії в Парижі, але тепер їм треба було задовольнятися провінційними бельгійськими та французькими повіями. Однією зі столиць проституції став Брюссель.

  Соломія Вітвіцька потрапила в ДТП у Києві: авто влетіло під самоскид

В результаті командуванню німецької армії довелося визнати той факт, що війна – ненадовго, а венеричні захворювання, які солдати підчіплювали в борделях, можуть підірвати бойовий дух. Заклики не піддаватися «французькій розпусті» і зберігати себе для дружин, які залишилися вдома, ні до чого не приводили, адже чоловікам, які беруть участь у бойових діях, була необхідна сексуальна розрядка. На фронті поширювалися листівки про небезпеку випадкових зв’язків, у яких містилася рекомендація використовувати презерватив. На початку 1915 року окупаційна влада не тільки припинила ліквідацію борделів на захоплених територіях, а й почала активно регулювати їхню роботу.

У Бельгії повій і жінок, яких підозрювали у занятті проституцією, змушували проходити медогляд двічі на тиждень. Подібній процедурі піддавалися й солдати, що мали з ними статевий контакт. Для цього була заснована поліція моралі, до складу якої входили німецькі офіцери і представники місцевої адміністрації. Імена жінок, котрі пройшли обстеження, були включені до спеціального списку.

Після Першої світової війни у багатьох європейських країнах борделі були оголошені поза законом, а їхнім власникам загрожувало тюремне ув’язнення. Адольф Гітлер і Націонал-соціалістична партія, що прийшла до влади у 1933 році, сповідували подвійні стандарти. З одного боку, повії визнавалися асоціальним елементом, з іншого – на початку Другої світової війни Третій рейх розробив систему борделів, які були важливим елементом військової інфраструктури.

  Суд ухвалив нове рішення щодо "житомирського стрільця", який убив сімох осіб: подробиці

У ЖИТОМИР ПРИВОЗИЛИ ДІВЧАТ З ГОЛЛАНДІЇ
Армійські «будинки терпимості» з’явилися з початком Другої світової війни: 9 вересня 1939 року міністр внутрішніх справ Німеччини Вільгельм Фрік, прагнучи утримувати солдатів від зґвалтувань, гомосексуалізму та венеричних захворювань, наказав створити борделі для Вермахту на окупованих територіях. У роки війни німці організували понад 500 будинків розпусти, розділених порівну між Західним і Східним фронтами.

На Східний фронт привозили дівчат із Західної Європи. Наприклад, в Житомирі бордель з голландками німці відкрили після того, як серед військових, що перебували в місті, почастішали випадки венеричних захворювань. Незабаром арійських громадянок стало не вистачати. Тоді окупаційна влада почала комплектувати борделі місцевими жінками. Претендентки на роботу мали володіти німецькою мовою, а їхня зовнішність – максимально наближатися до «арійського стандарту».

Німецькому солдату видавали 5-6 талончиків в місяць на відвідування публічного дому. Крім того, командир міг дати додатковий солдатові, який відзначився, у якості заохочення чи, навпаки, забрати за провину.

Союзних солдатів (італійців, угорців, румунів, словаків) у німецькі борделі не пускали, їм доводилося викручуватися самим. Тільки угорці змогли організувати щось на кшталт німецьких польових борделів. Наприклад, в Донецьку був публічний дім для італійських солдатів і офіцерів, який називався «Італійське казино».