Про підвищення соцвиплат, штрафів для пішоходів та нові військові звання

Про підвищення соцвиплат, штрафів для пішоходів та нові військові звання
Про підвищення соцвиплат, штрафів для пішоходів та нові військові звання
Сьогодні, 19:01

Після ослаблення карантинних обмежень Верховна Рада приступила до роботи у звичайному режимі, і вже у червні було ухвалено низку законопроєктів, що їх парламентарі повинні були розглянути ще на початку року. Які сюрпризи приготували для нас нардепи?
ДОПЛАТИ САМОТНІМ ПЕНСІОНЕРАМ
У парламенті в другому читанні ухвалили проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 2494. Згідно з цим документом, самотні літні люди, які досягли 80-річного віку і потребують постійного догляду, щомісяця зможуть отримувати державну соціальну допомогу. Розмір виплат становитиме 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто на сьогодні виплата становить 655,2 грн. (1638 грн.:100×40). Однак з 1 липня прожитковий мінімум для непрацездатних збільшиться до 1712 грн. і відповідно зросте і соцдопомога. Розмір її дорівнюватиме 684,8 грн.
Як повідомляють у Пенсійному фонді, для призначення надбавки треба подати заяву, довідку про склад сім’ї та висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що пенсіонер має потребу в постійному сторонньому догляді. Зверніть увагу, що літня людина вважається самотньою тільки в разі, якщо у неї немає працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зобов’язаних за законом її утримувати.
У ЗСУ З’ЯВЛЯТЬСЯ КОММОДОР І БРИГАДНІ ГЕНЕРАЛИ
Також парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців» № 2247. Документ вносить зміни до статутів Збройних сил України (ЗСУ) та приводить чинну систему військових звань ЗСУ у відповідність до стандартів НАТО. Зокрема, тепер з військової ієрархії пропаде звання «генерал армії України». Буде введено нове звання «Бригадний генерал». Що ж стосується Військово-морських сил, то звання бригадного генерала тут відповідатиме чину коммодора. Ось який вигляд це матиме:
– генерал-майор (контр-адмірал) – бригадний генерал (коммодор);
– генерал-лейтенант (віце-адмірал) – генера-майор (контр-адмірал);
– генерал-полковник (адмірал) – генерал-лейтенант (віце-адмірал);
– генерал армії України – генерал (адмірал).
Причому, згідно з законом, військові звання, присвоєні до набрання чинності цим документом, зберігаються за військовослужбовцями та особами, звільненими в запас або у відставку.
ШТРАФИ ЗБІЛЬШАТЬ У П’ЯТЬ РАЗІВ
У Верховній Раді в першому читанні ухвалили законопроєкт про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Передбачене в ньому збільшення штрафів стосується не тільки водіїв, а й пішоходів. Тепер за перехід дороги в недозволеному місці або на червоне (жовте) світло штраф збільшать у 5 разів. Замість 51 грн., як зараз, порушник заплатить 255 грн. А от за порушення у стані алкогольного сп’яніння доведеться вже викласти 510 грн. (замість 136 грн.), або ж присудять виправні роботи від 20 до 40 годин.
Якщо ж порушення спричинило аварію, то покарання зросте до 680 грн. (зараз 170 грн.).

  Вбивство в Києві: чоловік заскочив дружину з коханцем і вдарив суперника ножем у груди. ФОТО. ВІДЕО