Чи обов’язково здавати речі до камери зберігання в супермаркетах?

Чи обов’язково здавати речі до камери зберігання в супермаркетах?
Чи обов’язково здавати речі до камери зберігання в супермаркетах?
Сьогодні, 18:10

Часто охоронці в магазинах, де є камери схову, або в супермаркетах, примушують відвідувачів залишати речі в камері схову і тільки тоді проходити до зали по покупки. І, напевно, кожен із нас помічав поруч біля цих камер попередження про те, що адміністрація магазину за особисті речі покупців відповідальності не несе.
Кожен покупець повинен знати, що залишати свої речі в ящиках для зберігання чи не залишати – його особиста справа, і тільки він вирішує, як йому вчинити.
Якщо ж покупець усе ж вирішив залишити свої речі в камері схову і закрив її на ключ, то таким чином між покупцем і адміністрацією магазину укладається договір. Згідно зі ст. 937 п. 3 Цивільного кодексу України, прийняття речей на зберігання може підтверджуватися видачею поклажодавцеві жетона з номером або іншого знака, що посвідчує прийняття речі на зберігання. Таким чином, після того як покупець поклав свої речі до камери зберігання і отримав жетон, відповідальність за збереження речей несе адміністрація магазину.
Якщо ж ви відмовляєтеся залишати свої речі в камері схову і на підставі цього охоронець не пускає вас до магазину, то таким чином він порушує законодавство України. Зокрема, Постанову Кабміну від 15 травня 2006 р. № 833 (п.21) «Про Затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», згідно з яким суб’єкт господарювання повинен забезпечити доступ споживачів то торговельних об’єктів без здавання на зберігання особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється в таких торговельних об’єктах, а також повинен створити умови для зберігання речей споживачів у разі, коли вхід до торговельного об’єкта з товарами, які реалізуються в таких закладах, заборонено.
Якщо ж ви вирішили залишити свої речі на зберігання, то заява адміністрації магазину про те, що вона не несе відповідальності, є незаконною.
Згідно зі ст. 951 Цивільного кодексу України, якщо залишені в камері схову речі пропали або зіпсовані, адміністрація магазину повинна:
– в разі втрати (нестачі) речі – відшкодувати розмір її вартості;
– в разі пошкодження речі – відшкодувати розмір суми, на яку зменшилася її вартість.
Якщо в результаті пошкодження речі її якість змінилася настільки, що вона не може бути використана за первісним призначенням, покупець має право відмовитися від цієї речі і вимагати від адміністрації відшкодування її вартості.

  Ковид, спецсвязь и Ермак. Почему Зеленский на самом деле переехал в больницу с коронавирусом