​Житомирський виконком послабив карантин і дозволив кафе та ресторанам обслуговувати відвідувачів у приміщеннях

​Житомирський виконком послабив карантин і дозволив кафе та ресторанам обслуговувати відвідувачів у приміщеннях
​Житомирський виконком послабив карантин і дозволив кафе та ресторанам обслуговувати відвідувачів у приміщеннях
Сьогодні, 17:24

Виконавчий комітет Житомирської міської ради 25 червня на позачерговому засіданні дозволив кафе та ресторанам обслуговувати відвідувачів не лише на літніх майданчиках, а й в приміщеннях.

За відповідні зміни до рішення виконкому від 22.05.2020 №578 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» проголосували 6 членів виконкому.

На початку заступник міського голови Сергій Кондратюк розповів про результати засідання міської комісії ТЕБ та НС.

«Сьогодні було засідання нашої комісії ТЕБ та НС, на якому розглядали питання щодо поширення коронавірусної інфекції на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Враховуючи те, що на даний час Житомирська область має всі ознаки щодо полегшення ситуації по коронавірусній інфекції. Ми маємо можливість надати дозвіл для того, щоб кафе та ресторани мали можливість виконувати роботу по обслуговуванню населення міста Житомира (в приміщенні), але з дотриманням всіх норм законодавства, виконання постанови Кабінету Міністрів та розпорядження головного санітарного лікаря №32», – зазначив Сергій Кондратюк.

  Зйомки ролика "Житомир А! Я люблю тебе!". ФОТО

Директор юридичного департаменту Євгеній Черниш зачитав зміни до рішення і зазначив, що воно набуває чинності з 26 червня.

«Відповідно до рекомендацій наданих міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, пропонується в новій редакції викласти абзац 4 підпункту 7 пункту 1 рішення виконкому №578 від 22 травня 2020 року. Пункт стосується винятків, тобто, кому можна працювати і звучить він таким чином: діяльність із надання послуг громадського харчування всередині приміщень та на відкритих літніх майданчиках у тому числі під тентами, на верандах за умови забезпечення дотримання відстані не менше як півтора метра між місцями для сидіння, за сусідніми столами та розміщення не більше, як чотирьох осіб за одним столом без урахування дітей віком до 14 років. Діяльність із надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, якщо суб’єкт господарювання, який проводить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів та відповідно до Закону України про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, зокрема: захисту обличчя, очей і рук і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах чи захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. В проєкті рішення зазначається, що воно набуває чинності з 26 червня 2020 року», – зазначив Євгеній Черниш.

  Хвороба Лайма вражає мозок

Заступниця мера Світлана Ольшанська додала, що до міської ради надійшло звернення від асоціації кулінарів, в якому підписались більше ніж 100 суб’єктів господарювання, які просять дозволити приймання відвідувачів саме всередині і зобов’язуються виконувати всі вимоги, які передбачені санітарно-епідеміологічними нормами. Також вона уточнила, що працювати кафе та ресторани мають право до 22 години.

Зазначимо, що сьогодні також відбулося засідання обласної комісії ТЕБ та НС, на якому приймали рішення про послаблення карантину в області. За словами прессекретаря голови ОДА Юрія Мельника, протокол з результатами засідання комісії буде оприлюднений 26 червня.