Яке добриво потрібно внести під капусту, щоб качани були гарні та великі

Яке добриво потрібно внести під капусту, щоб качани були гарні та великі
Яке добриво потрібно внести під капусту, щоб качани були гарні та великі
Сьогодні, 18:28

У капусті міститься велика кількість мікроелементів, вітамінів та інших корисних речовин.

Для гарного врожаю, напередодні, а краще з осені, потрібно провести підживлення ґрунту. Для цього в нього вносять перепрілий перегній, деревний попіл та інші органічні добрива.

Навесні їй необхідне азотне, фосфорне та калійне добриво.

Азотом підживлюють тоді, коли починає інтенсивно рости зелена маса та формується коренева система рослини.
Фосфором підгодовують для прискорення обмінного процесу та фотосинтезу.
Калієм для стимуляції витривалості холодом, посилення швидкості пересування клітинних соків та осмотичного тиску.

Але наряду з промисловими добривами, існують такі ж ефективні народні.

У ґрунт вносять перед висаджуванням розсади капусти деревний попіл. Якщо ґрунт занадто кислий, попіл добре його розкислить. У деревному попелі є багато калію, конче необхідного капусті.

Замість азотних добрив, можна вносити коров’ячий перегній, пташиний послід та настої з різнотрав’я. Це просте й доступне добриво зможе забезпечити капусту потрібними мінеральними й іншими речовинами та прискорити зав’язування голівок більшої маси.

  На Житомирщині за добу 358 нових випадків COVID-19, всього в Україні - 5676

Також, капусту підживлюють розчином з пекарських дріжджів. Грибки з дріжджів виробляють вітаміни та азот, які в свою чергу збільшують ріст кореневої системи й біосинтез фітогормонів. Візьміть 10 грамів сухих дріжджів, з’єднайте з 2 ст. л. цукру, долийте 10 літрів теплої води та поставте у тепле місце на 2 години. Далі 1 літр настою розчиніть у 5 літрах води. Перед застосуванням розчин розведіть водою 1:10 та пролийте кущі капусти під корінь.

Щоб качани капусти не тріскалися, обробіть її харчовою содою, 20 грамів на 10 літрів води. Готовим розчином проведіть позакореневу обробку капусти.

У нашатирному спирті є азот, який відлякує шкідливих комах та допомагає нарощувати рослині масу. На 10 літрів води додайте 3 ст. л. нашатирю.

Добре реагує капуста на просте й корисне добриво. У ємність покладіть посічену свіжу кропиву, яєчну шкаралупу, бананові шкірки та картопляні очистки. Залийте все водою та дайте настоятись декілька днів. Підгодовувати цим настоєм можна капусту весь літній сезон.