Як вибрати надувний човен

Як вибрати надувний човен
Як вибрати надувний човен
Сьогодні, 09:39

Надувний човен корисна річ, яка стане в нагоді в першу чергу на відпочинку. Водні прогулянки, екскурсії уздовж річки або стара добра рибалка – надувний човен буде корисним в будь-якій ситуації. Його головна перевага – те, що він надувний, тобто його можна брати з собою всюди: в згорнутому вигляді багато місця виріб не займе. У цій статті ми розглянемо основні критерії, на які варто звертати увагу при виборі.

Типи човнів

Ми не будемо розглядати застарілі понтони або непрактичні каное – все це непотріб, з яким незручно управлятися. Рекомендуємо відразу дивитися в бік двох практичних і зручних типів надувних човнів:

  1. Гребні. Для руху і поворотів доведеться керувати веслами. Хоч на перший погляд це може здатися незручним, але у гребних шлюпок є незаперечні переваги. По-перше, вони ідеально підходять для риболовлі, так як звук мотора не відлякує рибу. По-друге, веслування є гарним фізичним тренуванням для розвитку сили рук, грудних м’язів і спини. Ну і третє – економія. Такі плавзасоби значно дешевше і не вимагають техобслуговування.

  2. Моторні. Човни з мотором зручні для великих водойм та річок, де потрібно долати сильну течію. Вони відмінно підходять для переміщень по воді на велику дистанцію. Крім того, моторні човни зазвичай більш стійкі через більшу вагу і особливу V-подібну форму днища.

Моторні надувні човни, безумовно, більш зручне рішення, але вони коштують дорожче і не підходять для невеликих водойм. Просто через те, що можуть розвивати швидкість до 50 км/с – для маленького озера або тим більше ставка це буде явний перебір. Вибирайте варіант, який підходить під ваші потреби.

Матеріал: що краще

Надувні плавзасоби виготовляють зі спеціальних водостійких тканин, які добре витримують вплив ультрафіолету. Це може бути нейлон, неопрен, поліестер або ПВХ.

Один з кращих матеріалів за експлуатаційними характеристиками – неопрен. З нього зазвичай роблять внутрішнє покриття човна. Слідом за ним йде нейлон і поліестер – обидва матеріали вкрай міцні і добре зберігають властивості роками. ПВХ – найпоширеніший і широко використовуваний матеріал, що складається з поліестеру і нейлону. ПВХ човни, мабуть, кращий вибір, так як вони помірно стоять і при цьому нічим не поступаються неопрену.

Якщо берете надувний човен з ПВХ, то вона точно прослужить від 10 до 20 років. Головне пам’ятати деякі правила:

  • зберігати в сухому і чистому приміщенні, де немає щурів;

  • після кожного використання обов’язково очищайте човен від водоростей, бруду, мулу та інших «наслідків» вашої подорожі;

  • якщо човен моторний, промивайте також двигун.

Дотримуючись цих трьох простих правил, ви здивуєтеся, як довго може прослужити якісний надувний човен з ПВХ.

  За жовтень на Житомирщині районний суд виніс два вироки за вбивство кішок