Скільки жирних кислот Омега-3 потрібно для вашого здоров’я

Скільки жирних кислот Омега-3 потрібно для вашого здоров'я
Скільки жирних кислот Омега-3 потрібно для вашого здоров’я
Сьогодні, 09:39

Що треба знати про мегацінну Омега-3

Існує група особливих поліненасичених жирних кислот, які дуже важливі для підтримки здоров’я і краси. Вони об’єднані під назвою Омега 3, не синтезуються в нашому організмі і повинні надходити ззовні. Один із способів надходження – разом з продуктами, серед яких риба жирних сортів, м’ясо, яйця, рослинні масла і деякі види зелені. Також випускаються спеціальні харчові добавки, які містять ці жирні кислоти, поєднують в собі простоту і зручність застосування.

Користь Омега-3 lkz здоров'я

Користь Омега-3 не можна недооцінювати. Біологічно активні сполуки благотворно впливають на роботу мозку, нервової системи, серця і внутрішніх органів. Вони активно беручи участь в процесах життєдіяльності всього організму, є незамінними і життєво важливими. Тому не можна допускати дефіцит поліненасичених жирних кислот, які здатні приносити суцільну користь. Вони підтримують пружність шкіри, перешкоджають появі зморшок і допомагають продовжити молодість. Крім того, речовини успішно себе зарекомендували в лікуванні і профілактиці цілого ряду небезпечних захворювань, включаючи інсульт та інфаркт.

  МУЗІКА. Nane Tsokha Fuli Tschai - Barcelona Gipsy balKan Orchestra - Palau de la Música - Barcelona

Щоденна потреба організму в жирних кислотах

Не існує певного стандарту, який стосується добового вживання Омега-3. Існують тільки думки експертів різних наукових організацій, а також організацій охорони здоров’я. Відповідно до загальних рекомендацій, поліненасичені жирні кислоти необхідні:

  • дітям – 0.5 г на добу малюкам до року, 0.7 г у 1-3 роки, 0.9 г у 4-8 років, 1-1.2 г в 9-13 років, 1.3-1.6 г у віці від 14 до 18 років, оптимальну кількість потрібно узгоджувати з педіатром, який допоможе визначити частоту застосування і тривалість курсу прийому згідно з індивідуальними потребами;

  • жінкам – добова норма може становити від 250 до 1100 мг;

  • чоловікам – від 250 до 1600 мг на добу;

  • спортсменам – доведено, що при регулярному споживанні жирних кислот Омега-3 по 5-6 г кожен день протягом 6 тижнів значно збільшується м’язова маса і в той же час зменшується жирова;

  • при вагітності та серйозних проблемах зі здоров’ям – найчастіше рекомендуються більш високі дози (верхньою безпечною межею визнана добова доза в 8 г).

Якщо в організм не надходить оптимальна кількість жирів щодня, починає розвиватися ризик «жирового» дефіциту. В результаті з’являються характерні симптоми, серед яких постійна спрага, ламкість нігтів, сухість шкіри, лупа, швидка стомлюваність і тривала депресія. Крім цього, може підвищуватися артеріальний тиск, погіршуватися пам’ять і видавати себе постійними простудними захворюваннями ослаблений імунітет.

Попередити безліч проблем зі здоров’ям і вирішити вже наявні можна при розумному прийомі Омега-3 після консультації з лікарем. Фахівець допоможе визначитися з дозуванням і дасть необхідні рекомендації. Харчова добавка вживається відповідно до інструкції, оскільки кожен препарат містить різну кількість діючої речовини. Тривалість прийому зазвичай становить один місяць. Після цього необхідна перерва для профілактики гіпервітамінозу і надмірного накопичення жирних кислот у тканинах.