Термін зберігання курячих яєць в холодильнику підкаже скільки їх можна купити про запас

Термін зберігання курячих яєць в холодильнику підкаже скільки їх можна купити про запас
Термін зберігання курячих яєць в холодильнику підкаже скільки їх можна купити про запас
Сьогодні, 18:01

Курячі яйця мають визначений строк зберігання попри їх міцну шкаралупу. Температура повітря і вологість можуть впливати на їх свіжість, подовжуючи або укорочуючи час придатності. Обіцянки виробників про довгий термін зберігання яєць підтверджуються відповідними нормами.

Скільки днів зберігаються курячі яйця

У магазинах існують свої вимоги до тривалості зберігання курячих яєць. Терміни можуть бути різними за сортністю яєць. Їх поділяють:

на дієтичні — термін зберігання 7 днів;
на столові — термін зберігання 25 днів;
помиті яйця можуть зберігатися не більше 12 днів.

Тріснуті яйця утилізуються, якщо не використовувалися в той же день. Для них немає термінів зберігання, із-за швидкої здібності приходити в непридатність.

У спеціально відведених місцях, де підтримується температура від 0 до -2 °C градусів при вологості від 85 до 88%, вони можуть зберігатися 90 днів.

Вологість повітря є головною складовою умовою, тому що яйця мають здатність втрачати вологу через шкаралупу. Воно буде ще хорошої якості, але обсяг буде менший, і тому при струшуванні чути невелике булькання. Такі ж вимоги виникають і до температури, тому що підвищена буде сильніше сушити повітря, і скорочувати термін зберігання яєць.

  МУЗІКА. МОЛИТВА СИРІТКИ слова і музика К. Гай. Обробка О. Ходаківського виконує Іоанна. м. Житомир

Як потрапляють яйця на прилавок

Згідно нормативів, яйце, знесене куркою на птахофабриці, не може потрапити на наступний день на прилавки магазинів. Їх збір, упаковка і доставка займають певний час. Тому потрібні суворі правила, які регулюють перебування яєць у продажу. З дотриманням всіх норм, куряче яйце може зберігатися 3 місяці.

Домашні яйця можна віднести до окремого розділу, тому що вони з’являються щодня, і ніхто не думає про тривалі терміни зберігання. Господарі їх отримують свіжими, тому впевнені в їх якості. Але навіть у домашніх умовах їх не потрібно зберігати вище 20 °C градусів. Тому місце в холодильнику для них буде зручним і надійним сховищем.