На Житомирщині ЗНО з української мови прийшли здавати 74% зареєстрованих абітурієнтів

На Житомирщині ЗНО з української мови прийшли здавати 74% зареєстрованих абітурієнтів
На Житомирщині ЗНО з української мови прийшли здавати 74% зареєстрованих абітурієнтів
Сьогодні, 17:55

30 червня на Житомирщині зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури прийшли здавати 74% від загальної кількості зареєстрованих на тестування абітурієнтів.

Про це розповіла представниця Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева. За її словами на тестування з’явилися 9 190 абітурієнтів:

“У Житомирській області ми сформували вісім округів тестування. Сьогодні тут мали сісти за парти писати ЗНО з української мови та літератури понад 12 тисяч учасників. Не було ніяких нарікань від батьків. Умови створені такі, що треба було тільки сісти, працювати, показати свій рівень навчальних досягнень і заробити хороші результати”.

Представник Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Федір Никончук розповідає, що тестування у Житомирській міській гуманітарній гімназії №23 максимально могли здавати ЗНО 270 людей:

“З певних причин на тестування з’явилися 65% від цієї кількості, тобто, на пункт тестування не з’явилися 94 учні. Якщо причина неявки поважна, то вони матимуть можливість взяти участь у додатковій сесії ЗНО. Що стосується ґаджетів, то нестандартних ситуацій та пристроїв зчитування інформації сьогодні ми не виявили”.

Правопорядок на пункті тестування в гімназії №23 контролювала поліцейська Дар’я Сергеєва:

  Хрумкі малосольні огірки, які можна їсти вже наступного дня

“Все проходить гарно, стабільно, інформації про порушення від громадян не надходило”.

Для складання ЗНО в гімназії підготували 18 аудиторій, розрахованих на 270 учасників, каже директор Ігор Баранов:

“Була організована дистанція між учнями під час того, як вони заходили в гімназію. На вході ми розмістили дезінфікуючі килимки та інфрачервоні дистанційні дозатори. Також на вході до кожної аудиторії, де проходить ЗНО можна скористатися антисептиками “.

Медпрацівниця гімназії Оксана Ковальчук розповіла, що перед тим, як впустити учасника тестування в приміщення, вона у кожного міряє температуру безконтактним термометром:

“Якщо у дитини температура вища, ніж 37,3 градуса, ми перемірюємо її через 5-10 секунд знову. Якщо температура знову висока – міряємо звичайним градусником, фіксуємо і відправляємо”.

Учасниця ЗНО Вікторія Макеєнко говорить, що завдання були складні і суттєво відрізнялися від тих, які були на пробному ЗНО:

“Я проходила пробне ЗНО в Інтернеті. Там завдання мені здалися набагато легшими, тому тут мені було важче. А ще дуже душно було в масці, добре, що є технічна перерва, під час якої маску можна змінити”.

Ще одна учасниця ЗНО Поліна Ковальчук розповіла, що підготовку до тестування почала ще з минулого року:

  У Житомирі чоловік пограбував 15-річну школярку

“Карантин вплинув, тому що в нас у коледжі були курси і їх відмінили, тому довелося готуватися самій”.

Автор: Володимир Шолдрук

Камера: Ігор Грач

Джерело статті: suspilne.media