У Китаї знайшли новий тип свинячого грипу: може викликати пандемію

У Китаї знайшли новий тип свинячого грипу: може викликати пандемію
У Китаї знайшли новий тип свинячого грипу: може викликати пандемію
Сьогодні, 10:24

У Китаї виявили новий тип свинячого грипу G4, який передається від тварин до людей

У Китаї виявили новий тип свинячого грипу, який може спровокувати ще одну пандемію. Вірусу присвоїли назву G4. Вчені кажуть, що цей грип дуже інфекційний і розмножується в людських клітинах.

Генетично, вірус G4 є похідним від штаму H1N1, що викликав пандемію у 2009-му, пише The Guardian, посилаючись на дослідження американського наукового журналу PNAS.

Дослідники взяли 30 тисяч мазків у свиней в період між 2011 і 2018 роками. Вони виявили 179 вірусів свинячого грипу, з яких більшість була нового типу. Вчені з Китаю кажуть, що новий вірус має “всі основні ознаки того, що він дуже пристосований до зараження людей”.

G4 вважається новим грипом, який розмножується в людських клітинах. При цьому імунітет, набутий після сезонного грипу не забезпечує захист від нового вірусу.

Згідно з аналізами, кожен десятий працівник свинячої ферми виявився інфікованим новим грипом. Поки що вченим вдалося довести, що вірус передається від тварини до людини, але передача між людьми поки не підтвердилася.

  В Украине за сутки выявили более тысячи новых случаев коронавируса

“Викликає занепокоєння те, що зараження вірусом G4 людиною сприятиме адаптації людини і збільшувати ризик розвитку пандемії серед людей”, – сказано в статті.