У річці Тетереві лабораторний центр виявив перевищення допустимих норм кишкової палички

У річці Тетереві лабораторний центр виявив перевищення допустимих норм кишкової палички
У річці Тетереві лабораторний центр виявив перевищення допустимих норм кишкової палички
Сьогодні, 11:44

У річці Тетерів у житомирському Гідропарку обласний лабораторний центр виявив перевищення допустимого рівня кишкової палички. Лабораторний центр не рекомендує купатися в такій воді.

Про перевищення допустимих норм кишкової палички у Тетереві повідомив начальник відділу лабораторного центру Юрій Лутай:

“За санітарно-хімічними показниками якість води залишилась на попередньому рівні, але вода стала гіршою за бактеріологічними показниками, а саме за вмістом лактозо-позитивної кишкової палички, яка виявлена вище нормативного рівня. Наявність лактозо-позитивної кишкової палички говорить про свіже фекальне забруднення”.

Юрій Лутай каже, що скиди у річку в районі Гідропарку можуть здійснювати об’єкти, які розташовані вище за течією:

“Це можуть бути різноманітні санаторії, лікувальні заклади, які є вище за течією, житловий сектор. Тобто об’єкти, які мають виводи на річку. Окрім того, вище Гідропарку в Тетерів впадає річка Гуйва і річка Гнилоп’ять. У нас є результати досліджень води у місті Бердичеві. Там вода у рази гіршої якості, ніж у річці Тетерів. Контроль за цим має здійснювати Державна екологічна інспекція, їй надані для цього повноваження”.

  Жителька Житомирського району просить місцеву владу врегулювати питання проїзду пільговиків

Начальник відділу Державної екологічної інспекції Володимир Лисюк каже, що санаторії не можуть забруднювати річку Тетерів:

“Щодо санаторіїв питання можна зняти з розгляду, оскільки у них є договори на забір води і прийом стічних вод. Вони їх скидають на “Житомирводоканал”. У нас є пропозиція разом з представниками лабораторного центру, з нашою лабораторією провести спільне обстеження берегів річки Тетерів від початку Гідропарку до Бердичівського і Чуднівського районів”.За результатами досліджень, проведених цього тижня обласним лабораторним центром, придатною для купання є вода у зонах відпочинку на Богунському та Соколовському кар’єрах у Житомирі, а також на водоймах у Черняхові, Новограді-Волинському, Андрушівці, Лугинах, Хорошеві, Брусилові, Малині та Радомишлі.

Автор: Леонід Харшан

Камера: Олександр Данилюк

Джерело статті: suspilne.media