У Житомирській ОДА розповіли, які найбільші підприємства області боргують робітникам зарплату

У Житомирській ОДА розповіли, які найбільші підприємства області боргують робітникам зарплату
У Житомирській ОДА розповіли, які найбільші підприємства області боргують робітникам зарплату
Сьогодні, 16:33

3 липня у Житомирській ОДА відбулося робоче засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з керівниками підприємств.

Провів нараду директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець.

До спілкування з членами обласної комісії були запрошені керівники підприємств, які мають найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати. Мета наради – визначити шляхи виходу підприємств зі скрутного фінансового стану.

На сьогодні найбільші заборгованості є на підприємствах у Житомирі, Коростені.
Під час наради заслухали представників таких виробництв: ДП “Житомирський лікеро-горілчаний завод” та його Чуднівської філії, ПАТ “Хімволокно”, ДП “Житомирський облавтодор” ВАТ ДАК “Автомобільні дороги України”, ПАТ “Коростенський машинобудівний завод”, ТОВ “Автосвіт ЛТД”.

Серед причин такої ситуації представники установ називають такі: відсутність обігових коштів на виробництві, зобов’язання по податках та кредитах, зменшення обсягів робіт, відсутність замовлень на продукцію товариства, зменшення обсягів виробництва. При цьому ситуація також погіршилася у зв’язку з карантином через поширення коронавірусу.

  ДТП у Бердичеві: вантажний мікроавтобус врізався в електроопору

Юрій Прокопець зазначив, що потрібно спільно відпрацювати рішення, аби забезпечити погашення боргів із заробітної плати. Зокрема потрібно скласти графіки погашення заборгованості, а також направити звернення до кінцевих власників з проханням вирішити питання з виплати заробітної плати працівникам.