Найбільш поширені звички на кухні, які можуть зашкодити здоров’ю

Найбільш поширені звички на кухні, які можуть зашкодити здоров'ю
Найбільш поширені звички на кухні, які можуть зашкодити здоров’ю
Сьогодні, 19:44

Розморожувати м’ясо на столі

Категорично заборонено зберігати харчові продукти при температурах +5 — 60º. У цьому діапазоні значно прискорюється розмноження патогенних мікроорганізмів. Тому для розморожування м’яса підходить тільки мікрохвильова піч або холодильник.

Промивати сире м’ясо перед приготуванням

Ще одна дуже поширена кулінарна помилка. На перший погляд здається нормальним споліскувати продукт. Однак м’ясо зовсім не підходить для такого способу очищення. Заборона на промивку пояснюється розповсюдженням харчових бактерій на раковину, посуд і прилеглі поверхні. Тому не варто обполіскувати будь-який вид м’яса перед приготуванням.

Охолоджувати їжу перед зберіганням в холодильнику

Як і перша звичка, охолодження їжі при кімнатній температурі, призводить до прискореного розмноження шкідливих бактерій. З-за цього не рекомендується залишати на кілька годин швидкопсувну їжу за межами холодильника.

Пробувати їжу, щоб дізнатися, чи безпечно її ще вживати

Патогенні мікроорганізми не видно неозброєним оком. Крім того, їх не можна визначити на смак. При цьому бактерії можуть викликати небезпечне харчове отруєння. Для захисту від захворювання важливо позбуватися від будь-яких сумнівних продуктів, якщо є підозри з приводу їх придатності.

  На Житомирщині затримали двох продавців амфетаміну

Пробувати яйця і тісто в сирому вигляді

Будь-які сирі яйця вкрай небезпечні високим ризиком зараження сальмонелою. Ця бактерія призводить до серйозного отруєння. Теж саме стосується і сирого тіста, навіть якщо там немає яєць. Борошно відмінно підходить для проживання кишкової палички, яка викликає інфекційні патології.

Маринувати м’ясо, рибу в кімнатних умовах

Найпоширеніша шкідлива звичка, яка загрожує харчовим отруєнням. При температурі вище +5º значно прискорюється розмноження хвороботворних бактерій, тому замариновані продукти потрібно зберігати тільки в холодильнику.

Недостатньо прожарювати рибу, м’ясо

Для безпеки їжу потрібно прогрівати до певних температурних показників. Це дозволить позбавитися від мікроорганізмів. Для правильного готування м’яса і риби, а також контролю прожарювання рекомендується користуватися кухонним термометром.

Готувати брудними руками

Поверхня рук також може бути небезпечна різними бактеріями. Якщо не мити руки перед приготуванням, то всі мікроорганізми, які скупчилися на шкірі, потраплять на продукти, викликавши отруєння. Тому важливо до і після приготування ретельно вимити руки з милом.

Купувати курку з водою або розсолом

Для збільшення ваги птиці багато компаній заповнюють продукцію розсолом або водою. Така тушка зашкодить здоров’ю і погіршить смакові якості страви. Перед покупкою важливо дослідити м’ясо на наявність непотрібних інгредієнтів.

  У Житомирі за пів дня щепили пів тисячі людей

Надмірно нагрівати мед

Високі температури знижують якість меду, збільшують кількість небезпечних канцерогенів в продукті. З-за цього пити чай або вживати гарячі страви бажано без додавання меду.