Найпопулярніші книги XX сторіччя

Найпопулярніші книги XX сторіччя
Найпопулярніші книги XX сторіччя
Сьогодні, 13:12

«Алхімік» – нова інтерпретація давніх легенд

Серед найпопулярніших книг ХХ століття помітне місце займає роман бразильського письменника Пауло Коельйо «Алхімік». Написаний після паломництва до Сантьяго де Компостели, твір не вкладається у жорсткі рамки сучасного постмодернізму. Тому для читача, який шукає сучасну книгу, не обтяжену авторськими поглядами на життя як театр абсурду, роман видасться чудовою знахідкою.

Опублікований у 1988 році, «Алхімік» став бестселером у 29-х країнах світу. За словами Коельйо, він писав роман протягом усього двох тижнів, оскільки історія оповіді на той момент уже склалася у письменницькому баченні. В основу твору покладено алегоричне зображення подорожі пастуха, який мандрує від Андалусії до Єгипту у пошуках скарбу. Дорогу до нього героєві підказували віщі сни, які він бачив декілька разів.

«Алхіміка», написаного португальською мовою, на 2011 рік переклали 71 мовою світу. Завдяки цьому книга увійшла до Книги рекордів Гіннеса як твір, перекладений на найбільшу кількість мов світу за життя його автора.

  Житомирська "політехніка" хоче придбати тренажер легкового автомобіля

Особливості назви

Відомо, що алхімія – це середньовічне псевдонаукове спрямування, послідовники якого шукали у природі чудодійний камінь із незвичайними властивостями. Він міг би перетворювали метали на дорогоцінні зразки, лікувати різноманітні хвороби, навіть допомагати людині досягати безсмертя. За твердженням Коельйо, алхіміки не тільки шукали філософський камінь і намагалися віднайти еліксир, щоб робив людину безсмертною.

Алегоричний символ алхіміка має глибшу суть – це людина, що знаходить свій життєвий шлях, збагнувши власну душу. Автор зображує Англійця – одного з героїв твору, який так і не зрозумів таємницю алхімії, – на підтвердження того, що алхімію варто розуміти значно ширше.

Сюжет роману

«Алхімік» – роман, у якому головним героєм є пастух Сантьяго. Декілька разів він бачить віщі сни, і щоб розгадати їхнє значення, звертається до ворожки. Та повідомляє пастухові, що побачені ним єгипетські піраміди ховають значні скарби. Сантьяго, вирішивши, що він завжди зможе повернутися до своїх овець, вирушає на пошуки таємничих скарбів, адже такий шанс випадає у житті рідко.

  У Кабміні розповіли, коли очікують перші партії вакцини в Україні

На своєму шляху хлопець зустрічає багатьох людей, різноманітні небезпеки та перешкоди, пізнає світ, віднаходить своє кохання, що втілилося в образі арабки Фатіми. Нарешті на шляху Сантьяго трапляється алхімік – самотній чоловік із багатим життєвим досвідом. Він ділиться із пастухом простою, однак мудрою істиною: варто зрозуміти передусім свій шлях – це навіть важливіше, ніж знайти скарб.

Головний герой роману «Алхімік» – це збірний алегоричний образ. Герой мешкає поза всіма епохами. У його образі помічаються риси героїв Хемінгуея, Стендаля, Гофмана, навіть біблійних персонажів. Цікавою є професія Сантьяго – пастух, яку зображали у біблійних історіях, міфах давніх цивілізацій. Його мандрівки схожі на одіссею.