Двері водонапірної вежі у Житомирі більше не закриті

Двері водонапірної вежі у Житомирі більше не закриті
Двері водонапірної вежі у Житомирі більше не закриті
Сьогодні, 21:22

З початку травня до місцевої пам’ятки архітектури – водонапірної вежі у Житомирі розпочали пускати туристів на екскурсії, вхід безкоштовний.

Двері водонапірної вежі у Житомирі більше не закриті

Вежу відвідали вже понад 100 осіб, житомиряни, що побували в середині діляться своїми враженнями:

Житомирянка Наталія розповіла сайтові Житомир-Онлайн:

«Зайшовши в середину, я відчула спокій та радість на душі. Прогулюючись вежею, починає приходити ностальгія. Я дивуюся цій красі… Вперше зайшла в середину і не пожаліла часу, який провела тут. Всіх запрошую, ви точно не пошкодуєте».

Поки що екскурсії проводяться групами по 5 осіб та з дотриманням карантинних норм.

Водонапірна вежа побудована 1898 року. Офіційне відкриття 31-метрової башти за проектом житомирян Арнольда Карловича Єнша та Мечислава Лібровича відбулось 27 грудня 1898 року, свою роботу розпочала з 9 січня 1899 року.

Споруда виконана в стилі модерн. Фасад прикрашають чотири оригінальні ковані елементи. У верхній частині розміщені два накопичувальні баки об’ємом по 100 кубів, тому на висоті 20 метрів по кутах вежа конструктивно підсилена контрфорсами. На даху розмістилась невелика будка – наглядовий майданчик з прожектором, на якому чергові подавали знак про пожежу пожежній частині та жителям, щоб на цей час не користувались водою. Водогін був пристосований для гасіння пожеж: через кожні 60 сажнів на трубах стояв пожежний кран.

  МУЗІКА. Engelbert Humperdinck - Just Say I Love Her

Джерело статті: Житомир-Онлайн