10 липня — день святого Самсона: історія, традиції та прикмети свята

10 липня — день святого Самсона: історія, традиції та прикмети свята
10 липня — день святого Самсона: історія, традиції та прикмети свята
Сьогодні, 14:42

Ким був святий Самсон?

Жив Самсон в V-VI століттях, родом походив з багатого та знатного римського сімейства. В юнацькі роки став вивчати лікарську справу, тому що хотів надавати допомогу хворим людям.

Коли померли його батьки, Самсон став спадкоємцем великого стану. Але всіх рабів він розпустив і нужденним людям пожертвував щедрі милостині. Сам переселився в Константинополь, де облаштував будинок для мандрівників, жебраків та хворих. Він безоплатно надавав лікарську допомогу людям, надавав нічліг і харчування.

Одного разу Самсон зцілив від недуги самого правителя Візантії. В якості подяки попросив імператора збудувати дім для прочан і безкоштовну лікарню. Протягом довгих років Самсон керував цими закладами.

Які традиції та обряди існують у цей день?

На Русі дату 10 липня прозвали Самсон-сіногній, так як до цього дня зазвичай починалися сильні зливи, в результаті яких підгнивало сіно. Але ж це був самий розпал косовиці, і наші предки молилися святому Самсону, щоб не квапив він дощі, а дав людям час для збирання і просушування сіна.

  ГЕНПРОКУРОР УКРАИНЫ ЗАЯВИЛА О НЕХВАТКЕ ЗАРПЛАТЫ

Знахарі в цей день із сіна робили спеціальні цілющі пояси, які допомагали при спинних недугах (радикуліт, розтягнення).

Від усіх непотрібних речей сьогодні позбавтеся, але не викидайте, а кому-небудь подаруйте!

Заможні слов’яни 10 липня за традицією роздавали щедрі милостині нужденним людям. А також віддавали родичам, сусідам, мандрівникам свої речі (взуття, одяг або кухонне начиння), якими самі вже тривалий час не користувалися.

Згідно з народним повір’ям, чим більше 10 липня роздаси і подаси, тим ситнішим і багатшим весь майбутній рік проживете. Давайте і ми не будемо нехтувати доброю давньою традицією — всі свої речі сьогодні переберемо і від тих, які залежалися без використання, постараємося позбутися. Але не в сміттєвий бак віднесемо, а комусь віддамо.

Знаєте, як жартує народ? Якщо у шафах і скринях стали генеральне прибирання наводити, то головне, нічого уважно не розглядати. А то потім подумаєте, і виявиться, що кожна річ потрібна, і знову ляже вона на колишнє місце.

Жарти жартами, а правда в цьому є. Напевно бувало так і у вас. Тільки вирішиш в коморі і на антресолях порядок навести, від усякого непотребу позбутися, як раптом кожна коробка і баночка виявляється потрібною.

  Посміхніться!

Ось і виходить, що на балконах величезними стосами складені журнали з газетами. Думаємо, що ще почитаємо їх довгими зимовими вечорами. Така ж сама історія з взуттям та одягом — викидати шкода, адже знаємо, що вже не будемо одягати.

Це раніше речі передавали з покоління в покоління, зараз зовсім інший час. Нікому наші поклади не знадобляться, і не варто зберігати речі мертвим вантажем. Вони тільки негатив накопичують, а з часом починають віддавати його назад. Звідси і починаються проблеми у родині, хвороби, негаразди.

Китайці мудро кажуть: «Все старе новому шляху перекриває». Не прив’язуйтесь до своїх речей, які вже відслужили термін, сміливо збирайте їх в мішки і відвозьте в церкву, волонтерські організації. Там їм знайдуть застосування, роздадуть бідним, переправлять в дитячі будинки.

Погодні прикмети на 10 липня

Подивіться сьогодні на бабок. Якщо вони з одного місця на інше ривками перелітають і при цьому шарудять крилами, значить, чекайте найближчими днями непогожу погоду.
Злі бджоли 10 липня — передвісники тривалої посухи.