Кінцевий результат виборів треба буде відстоювати у суді

Кінцевий результат виборів треба буде відстоювати у суді
Кінцевий результат виборів треба буде відстоювати у суді
Сьогодні, 19:56

Пропонуємо читачам сайту Житомир-Онлайн інтерв`ю із генеральним директором «Східно – Європейської Корпорації юридичної та правової допомоги (у 2012 році та у 2017 роках в золотому рейтингу 25-ти кращих юридичних фірм в Україні) – Заслуженим Юристом України Анатолієм Васильовичем Репіковим (стаж юридичної, правової та судової практики – 24 роки, має дві вищі освіти (педагогічна та юридична) з «Відзнакою закінчив Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Островського, Київський Національний університет ім. Т.Г.Шевченка).

Кінцевий результат виборів треба буде відстоювати у суді

– Анатолію Васильовичу, в жовтні 2020-го року року відбудуться планові вибори до місцевих рад та будуть обрані міські голови. Як, на Вашу думку, вони пройдуть чи ні – у зв`язку із заходами карантину? Якщо так, то яке Ваше бачення виборчого процесу?

Це планові вибори, тому вважаю, що вони все ж таки відбудуться в строки, передбачені діючим законодавством України, а саме, в останню неділю жовтня місяця.
Виборчим процесом займаюсь з 1990 року, особисто брав участь як кандидат в депутати Верховної Ради України та до місцевих рад, останні 10 років супроводжували територіальну виборчу комісію в м. Житомирі, в 2012 році я особисто здійснював юридичний супровід Партії «УДАР» Віталія Кличка в Житомирській області, де в моєму підпорядкуванні було 45 юристів, і хочу відзначити, що тоді від цієї політичної сили у Верховну Раду України було обрано 40 депутатів, 34 за списком та 6 мажоритарників, а далі Віталій Кличко став міським головою міста Києва.

Це дуже великий досвід, саме у 2012 році, я вважаю, що мені, як правнику, дуже пощастило бути причетним до цього виборчого процесу, бо такого досвіду і професіоналізму я до цього не мав.

Потім були інші виборчі перегони: Вибори Президента України та до Верховної ради, після чого Президентом України було обрано Володимира Зеленського.

  У Житомирі поліція затримала чоловіка, який обікрав ветеранську організацію

– Тобто, враховуючи такий період часу, Ви особисто і як керівник юридичної фірми, і як фахівець постійно, коли проводились вибори, були задіяні.

Так, це окремий вид юридичної та судової практики, тому не так вже і багато тут фахових правників, які можуть професійно надавати таку допомогу, бо по – перше, постійно змінюється діюче виборче законодавство та і судова практика, крім цього і вимоги до складання виборчих документів також, що в свою чергу позначається на роботі виборчих комісій.

– Давайте, щоб не узагальнювати в цілому по Україні, як пройдуть ці місцеві вибори, а конкретно зосередимось на Житомирській області та місті Житомирі і особливо хочеться почути Вашу думку по обранню міських голів.

Я особисто вважаю, що зі стовідсотковою гарантією пройдуть до Житомирської обласної та Житомирської міської рад партія «Слуга народу» – приблизно 30 -32%, Опозиційна платформа «За Життя» – приблизно 17 -18%, «Європейська Солідарність» – 14-15%, Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» – 9 -11%.

Взагалі, всі політичні сили, які братимуть участь у місцевих виборах, зробили дуже стратегічну помилку – не почали виборчу кампанію за 6 місяців і це дуже негативно виразиться на кінцевому результаті.

– А чому Ви на цьому так акцентуєте?

Вибори – це дуже складний і відповідальний процес, який потрібно проводити ндуже чітко, з дотриманням всіх аспектів для отримання максимального позитивного результату, що кожен день має суттєве значення для цього.

Наприклад, великі партії мають впізнаваємість набагато більшу, ніж інші політичні сили. А це означає, що чим більше інші малі партії будуть тягнути зі стартом і розвертанням виборчих штабів, тим у них менше шансів набрати прохідний бар`єр, бо за такий короткий термін дуже важко розкрутити та привернути увагу виборців.

Зараз склалась така ситуація, що всі чекають прийняття остаточних правок в Закон про вибори, але практично вже у прийнятому Законі все досить чітко визначено і ці правки зовсім не перешкоджають почати активну виборчу кампанію, а наскільки мені відомо, станом на 14 липня 2020 року тільки деякі кандидати на міського голову та деякі політичні сили почали формувати виборчі штаби, коли реально вже залишилось до останньої неділі жовтня 3,5 місяця.

  На Житомирщині територію заповідника "Древлянський" збільшать на 4200 га

– То, може, і добре, що всі практично разом будуть стартувати?

Так, на перший погляд може здаватися, що ніби всі будуть в рівних умовах, але я переконаний, що більш відомі рейтингові партії і кандидати вже матимуть вагому перевагу над іншими опонентами.

– А щодо тих, хто претендуватиме на крісло мера?

Я впевнений, що діючі міські голови настільки отримали бонус від того, що практично інші не почали розвертати виборчі штаби раніше і займатись виборчими справами та реальною підготовкою до виборів, що, на моє глибоке переконання, діючий міський голова Житомира Сергій Іванович Сухомлин впевнено переможе, і відразу зазначу, що це буде у другому турі. Також залишиться міським головою і Володимир Васильович Москаленко (м. Коростень) та великі шанси є і у діючого міського голови Бердичева – Василя Костянтиновича Мазура, щодо м. Новоград – Волинського вважаю, що там буде обрано нового міського голову.

– А чому Ви так в цьому впевнені?

Є дуже багато факторів, які будуть впливати на кінцевий результат, але у мене є 20-ти річний досвід юридичної та судової практики саме у виборчому процесі, тому ви зможете реально це побачити при оголошенні кінцевих результатів виборів. Я би із задоволенням поділився досвідом, стратегією, методологічними підходами, які ведуть до перемоги у виборах, але для цього й існує юридична етика нерозголошення юридичних фактів правничої діяльності.

– А в цей раз кого будете супроводжувати: партію чи кандидата на міського голову?

Я особисто і моя юридична фірма буде супроводжувати того кандидата на міського голову, який буде переможцем, але не буду називати прізвища, щоб це не розцінювалось як передвиборча агітація.

  На закупівлі ноутбуків для вчителів намагалися вкрасти 300 млн

– Ми розуміємо, що Ви не будете розкривати всі секрети юридичної практики, бо на то ви і є фахівець, якого багато хто хотів би мати як консультанта або для юридичного супроводу від початку і до кінця виборчого процесу, бо всі ж розуміють, що юриспруденція ніколи не пробачає помилок…

Так воно і є: помилки у виборчому процесі не припустимі.

– Хочемо задати ще одне конкретне питання. Як показує практика, майже завжди кінцевий результат відбувається шляхом винесення рішення в судах. Яка Ваша думка по цих виборах?

КІНЦЕВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВИБОРІВ ТРЕБА БУДЕ ВІДСТОЮВАТИ У СУДІ. Це однозначно відбудеться, і, особливо по результатам виборів міських голів, де може бути мінімальна перевага, і саме в суді буде ставитись крапка, тому саме тут зможуть себе проявити фахівці у галузі виборчого права, свої здібності і професіоналізм, завдяки чому приведуть до перемоги того чи іншого кандидата на посаду міського голови.

Я приведу приклад з виборів міського голови 2006 року – все закінчилось саме в суді, та і щодо виборів народних депутатів до Верховної Ради України, останніх, то по 64-му та 67-му виборчим округам кінцевий результат було досягнуто у Сьомому Апеляційному Адміністративному Суді, який знаходиться у Вінниці.

– То це ж інша область.

Так, цю судову інстанцію перевели у Вінницю, і, саме цей суд буде остаточною судовою інстанцією, яка буде приймати кінцеве рішення по місцевим виборам по Житомирській області та Житомиру, а, отже, це дуже серйозний факт у виборчому процесі.

– Дякуємо за це коротке і досить змістовне інтерв`ю, сподіваємось, що Ваш прогноз буде справжнім, Вам успіхів у вашій роботі.

Джерело статті: Житомир-Онлайн