Що можна посадити на грядки, які звільнилися від першого врожаю

Що можна посадити на грядки, які звільнилися від першого врожаю
Що можна посадити на грядки, які звільнилися від першого врожаю
Сьогодні, 16:24

Стручкова квасоля

Квасолю ідеально садити після цибулі, редиски або салату. Для повторних посадок краще використовувати кущову форму спаржевої квасолі.

Вона не вимагає особливого догляду за собою і росте на більшості ґрунтів. Важливо дотримуватися технологію посадки, щоб отримати хороший урожай.

Картопля

Хтось знає, що картоплю можна висаджувати навіть в липні? Її можна посадити замість редиски. Потрібно вибирати тільки скоростиглі сорти, кращими представниками вважаються:

Тімо.
Аріель.
Амазона.
Верба.
Білоруська рання.
Рів’єра.
Заравшан та інші.
Морква та буряк

Можна виконувати висадку ранньостиглої моркви, якщо є бажання можна виконувати висадку буряків. Виконувати висадку можна на колишніх грядках цибулі, салату і редиски.

Капуста

Капусту краще садити на грядках, де росла цибуля, салат або полуниця. Літній посів капусти виконується досить просто: насіння потрібно висівати на їх постійне місце, попередньо проливаючи ґрунт перед посадкою, і не даючи йому пересихати. Додатково варто накривати грядки або спанбондом або лутрасілом.

  У Житомирі багато будинків залишаться без світла

Пам’ятайте! Посаджена в червні і липні капуста не підходить для тривалого зберігання. Тому, щоб уникнути серйозних труднощів, варто надавати перевагу скоростиглим сортам, до них можна віднести:

Зоря;
Трансфер;
Землячка;
Невістка;
Назомі.
Козачок.
Середній термін дозрівання перерахованих сортів становить 80-95 днів.

Пекінська капуста

Пекінську капусту краще висаджувати в кінці липня або на початку серпня. Кращими попередниками для неї є горох, цибуля і часник.

Залишати порожні грядки сенсу немає навіть у серпні, адже пекінська капуста демонструє відмінне зростання, вона не боїться затінення і легко переносить навіть сильні морози. А її головна перевага — це тривале зберігання, якщо попередньо загорнути її в харчову плівку.

Ріпа і редька

Якщо на грядках до половини серпня ріс часник, горох, цибуля, рання картопля і квасоля, надалі можна висаджувати ріпу або редьку. Ці коренеплоди демонструють прекрасне зростання, можуть бути висаджені на ґрунті будь-якого типу.

Рукола і редис

Ці культури можуть бути висаджені в самому кінці літа. Світловий день падає, на ділянці стає менше шкідників. Саме ці умови є ідеальними для вирощування редиски і руколи.

  Від початку вакцинальної кампанії в Житомирській області щеплено 44 204 особи

Салат і кріп

Навіть в кінці дачного сезону можна продовжувати висаджувати різну зелень на ділянці. Вона чудово росте навіть у вересні. Найцікавіше, але пізні посадки зелені завжди виходять соковитіше і пишніше.

Рекомендації повторних посадок

Є кілька рекомендацій, про які не варто забувати:

Для повторних посадок підходять тільки скоростиглі сорти.
Перед посадкою краще обробити ґрунт Фітоспорином, щоб убити різні грибкові захворювання.
Насіння і бульби краще попередньо проростити, так вони швидше зростуть на ділянці.
Після посадки варто вносити добрива, щоб отримати хороший урожай.