Розколи і злиття, оновлення та відродження, нові й забуті обличчя – і все це за один місяць до виборів

Розколи і злиття, оновлення та відродження, нові й забуті обличчя –  і все це за один місяць до виборів
Розколи і злиття, оновлення та відродження, нові й забуті обличчя – і все це за один місяць до виборів
Сьогодні, 11:00

Сьогодні вже відомі всі деталі виборчого законодавства, за якими пройдуть вибори до місцевих рад восени 2020-го року. Відтепер розпочинається форсований етап підготовки до старту виборчого процесу. На все і про все – місяць часу. Тому сьогодні у спішному порядку формуються виборчі штаби, а кандидати так само динамічно, а подекуди – й стрімголов, шукають ті команди та партійні організації, які мають на сьогодні шанси на успіх.

Ось тут розпочинаєься найголовніше. Питання про те, хто у фаворі чи у тренді сьогоднішніх виборчих настроїв – найважче із усіх нинішніх питань. Воно потонуло у мереживі всіляких опитувань, рейтингів, досліджень та прогнозів. Дехто робить простіше: бере за орієнтири конфігурацію політичного розкладу у парламенті. Хоча й там, під куполом ВРУ, корективи вносить не лише час, а й сама «велика політика».

Скажімо, «Самопоміч», яка було наробила сенсацій 5 років тому, сьогодні «здулася» і її представники без зайвих вагань та після невеликих роздумів перемістились до партійного загалу «Голосу», який сьогодні має представництво у Верховній Раді України. Схожі міграційні процеси зачепили і Житомирську обласну організацію ОПзЖ, яка, здавалося, має потужне парламентське лобі і розраховує на пристойний результат на виборах до місцевих рад. Однак, як завжди, у політиці це буває, хтось із кимось не домовився. Хтось – відверто посварився і начебто могутня на Житомирщині організація Опозиційної платформи «За життя» дала тріщину. Більше десятка районних організацій ОПзЖ перейшли сьогодні під прапори партії «За єдність». Віктор Развадовський, Віталій Журавський, Раїса Гула, Олександр Чорноморець, Наталія Кокітко і залишки «УКРОПУ» на Житомирщині – все це відтягне голоси не лише у ОПзЖ, але ще й у «Європейської солідарності» чи навіть у «Батьківщини».

  У Новограді-Волинському під виглядом домашньої кукурудзи продають "диво невідомого походження"

До речі, про «Європейську солідарність». Не варто забувати , що чотири роки тому її попередниця «БПП «Солідарність» мала найкращі результати на виборах до місцевих рад у Житомирській області. І хоча сьогодні «Європейська солідарність» втратила Сергія Сухомлина (колишнього голову Житомирської обласної організації БПП»Солідарність»), хоча більшість депутатів Житомирської облради, які свого часу «зайшли» у депутати від БПП «Солідарність», сьогодні прямують чи вже отаборилися у партії «НАШ КРАЙ», очистка для рядів «Європейської солідарності» може піти лише на користь.

Розколи і злиття, оновлення та відродження, нові й забуті обличчя –  і все це за один місяць до виборів

Відомий і досі популярний «тренд» на нові обличчя у владі якраз може сприяти партії «Європейська солідарність» на Житомирщині. До того ж, партія під керівництвом Петра Порошенка постійно перебуває в епіцентрі української політики. Тому для Олександра Рабіновича, який стабільно керує «солідарністю» на Житомирщині, залишилося «освіжити» свою організацію новими і, бажано, незамараними людьми. Тим паче, що старі політики, які свого часу «блищали» під помаранчево – патріотичними знаменами «Нашої України», «Фронту змін», «БПП «Солідарність» і навіть тієї ж «Самопомочі», порозбігалися, як то кажуть, хто куди.

  У Житомирі знову перекладають тротуарну плитку. ФОТО

Подивіться, Руслан Годований подався до Сергія Сухомлина. Ігор Гундич, швидше за все, опиниться у керманичах обласного осередку «Нашого краю», а кандидатами від цієї партії стануть більша половина колишньої фракції «БПП «Солідарність» у Житомирській обласній ради нинішнього скликання.

«Європейська солідарність» за таких умов матиме чудові шанси піти на вибори із новими обличчями, або ж тими, хто не має «токсичності» і заплямованості від перебування при владі. Маючи необхідний фінансовий ресурс, знаючи всі сильні і слабкі місця своїх колишніх « любих друзів», а теперішніх конкурентів, «Європейська солідарність» має усі шанси стати, якщо не першою, то й не другою політичною силою на Житомирщині за підсумками виборів, які вчора були призначені на 25 жовтня 2020-го року.

Звісно, усі вище висловлені аргументи, хтось сприймає на рівні гіпотези та прогнозів, але ж усе, вище зазначене, опирається на очевидні факти і конкретні прізвища. Хоча, якщо відверто, то на Житомирщині найбільше нових прізвищ та нових облич на виборах цієї осені буде якраз у «Європейської солідарності». І такий розклад перспектив цієї партії стане поживою не стільки для сенсацій чи несподіванок, скільки передумовою для потужних виборчих результатів.

Сидір Ковпак
Джерело статті: Житомир-Онлайн