У регіонах “червоної” зони школи не відкриють. Яким буде навчання з 1 вересня

У регіонах "червоної" зони школи не відкриють. Яким буде навчання з 1 вересня
У регіонах “червоної” зони школи не відкриють. Яким буде навчання з 1 вересня
Сьогодні, 11:03

Перед початком навчального року Україну умовно поділять на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону” зони та у залежності від того, до якої зони буде відноситися певний регіон, буде залежати сценарій навчання.

Відповідне рішення обговорили члени парламентського комітету освіти, науки та інновацій, т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний сантіраний лікар Віктор Ляшко.

Згідно з даними комітету, освітній процес у навчальних закладах буде заборонено лише у “червоній” зоні. Зазначається, що уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:

Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно;
Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.
Повідомляється, що найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими:

1. У пріоритеті – дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);

  Експерти назвали авто, які найчастіше ламаються на дорозі

2. Скасування масових заходів і екскурсій;

3. Проведення зборів педколективів у дистанційній формі;

4. Запобігання скупчення великої кількості людей;

5. Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку;

6. Рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання;

7. Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання;

8. Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною;

9. На карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено);

10. Вчителям не будуть щотижня робити тести;

11. Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися;

Наголошується, що остаточне рішення та подробиці по цих питаннях буде ухвалено на засіданні Кабінету міністрів 22 липня.

“У нас зараз повністю “горить” Івано-Франківська область за показниками. Але якщо ми подивимось глибше, то закрили б тільки три райони та одне місто обласного значення. Тобто не припиняємо освітній процес у всій області”, – сказав Ляшко під час обговорення плану.

  Посміхніться!

За його словами рішення про закриття певних шкіл буде ухвалювати Національна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

МОЗ планує створити спеціальну інтерактивну карту, яка показуватиме, у якій саме зоні знаходиться та чи інша зона. Нині карту тестують. Головний санлікар також заявив, що у регіонах “червоної” будуть виставляти чергувати поліцейські пости, які не будуть впускати та випускати людей з цієї території.

Виходити із “червоної” зони регіони будуть за трьома сценаріями.

“Найбільш доцільно з епідемічної точки зору закривати на 14 днів. Це стандартний інкубаційний період. Водночас ми розуміємо наслідки двотижневого закриття. Ми бачимо, що 70% всіх випадків захворювання проявляються на 5-8 день. Тому у нас розглядається або сім або чотирнадцять днів. зараз йде дискусія”, – сказав Ляшко.

Він наголосив, що якщо буде динаміка до зниження захворюваності, певний район не будуть тримати у жорсткому карантині два тижні. також санлікар пояснив, що школи у районах “зеленої”, “жовтої” та “помаранчевої” зон закривати не будуть, проте навчання там буде відбуватися з певними особливостями. Проте з якими саме він не уточнив, лише зазначив, що не буде нічого того, що не можна виконати.

  ГЕНПРОКУРОР УКРАИНЫ ЗАЯВИЛА О НЕХВАТКЕ ЗАРПЛАТЫ

Питання дистанційного навчання також ще обговорюється.

Т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет зазначив, що доступ до навчальних закладів “сторонніх осіб” буде обмежений. А вчителі мають комунікувати з батьками щодо стану здоров’я дітей і випадків, коли вони мають залишатися вдома. Також має бути обмежена комунікація між дітьми.

За його словами, можливе використання комбінованого навчання, коли частина дітей буде присутня у класі, а інші вдома слідкуватиме за трансляцією уроку онлайн.

Також Міносвіти пропонує розділити навчання у школах на дві зміни, а також обмежити пересування учнів.

Нині в Україні з двадцяти чотирьох областей — шість не відповідають критеріям Міністерства охорони здоров’я для послаблення карантинних обмежень. З оновленого списку були виключені Рівненська та Тернопільська області, утім додалася Харківська.

Джерело статті: suspilne.media