У Житомирі продали “Батьківщину”?

У Житомирі продали "Батьківщину"?
У Житомирі продали “Батьківщину”?
Сьогодні, 20:13

Те, що із «Батьківщиною» на Житомирщині щось трапилося , відомо багатьом. Упродовж року – півтора у Житомирській обласній організації ВО «Батьківщина» сталися події, які можна порівняти із «великою чисткою» і пошуком «ворогів народу» у печально знамениті 1937-1939 роки радянської історії. Виключення, догани, виштовхування неугодних та небажаних колег – однопартійців стали нормою внутріпартійного життя раніше найпопулярнішої партійної організації з-поміж усіх інших партій на Житомирщині. У підсумку в обласній організації не стало фракцій у низці районних та міських рад, а фракція ВО «Батьківщина» у складі Житомирської обласної ради існує хіба лише за інерцією колишнього часу. Хоча усім вже відомо, що половина депутатів із колишньої фракції ВО «Батьківщина» шукають продовження своєї депутатської кар’єри у лавах інших партій.

Дивуватися такому сценарію розвитку подій у партійній організації ВО «Батьківщина» не варто, бо іншого підсумку діяльності «Батьківщини» на Житомирщині годі було й чекати. І найперша причина усіх перелічених і не названих «струсів» у житті біло-сердечних – лідер обласної організації Анжеліка Лабунська. На перших порах, коли «Батьківщина» під керівництвом Анжели Вікторівни вступала у нову каденцію після місцевих виборів осені 2015-го року, здавалося, що динаміка нових здобутків та перемог буде тільки наростати. Однак ні посада голови Житомирської обласної ради, ні звання народного депутата України, які почергово «припливали» до Анжеліки Лабунської у 2015 і 2019 роках, нічого доброго для обласної організації не приносило. Авторитарний стиль управління, нехтування елементарними нормами людської моралі у практиці спілкування із однопартійцями призвели до того, що партію покинули люди із 10-річним і з 15-річним стажем. Чому покинули? Бо були виключені за надуманими звинуваченнями. Ще раз кажемо – все , як у 1937-му! Хоча тоді, більше 80-ти років тому, практика прослуховування телефонів була не такою поширеною, як це було під час подій дворічної давності, коли керівників Житомирської міської організації та депутатів міськради від ВО «Батьківщина» буквально затаврували зрадою у ситуації, коли ті не захотіли голосувати за виділення землі архієпіскопу Никодиму.

  Українцям будуть безоплатно надавати деякі стоматологічні послуги: які саме

Сьогодні ВО «Батьківщина» у Житомирі і на Житомирщині загалом нагадує хіба що бліду тінь від тих колишніх часів, коли напередодні місцевих виборів рейтинг Житомирської обласної організації партії зазвичай сягав 22-23%, а подекуди у містах та районах «Батьківщину на виборах підтримувало до третини виборців. Сьогодні подібні результати ослабли у 4-5 разів. Звісно ж, іншого підсумку правління А.В.Лабунської годі було й сподіватися, адже наближені до неї фаворити жодними доблестями партійних лідерів не вирізнялися і лише навпаки – періодично потрапляли у скандальні історії. Найбільш гучніша із них – аварія , скоєнна за участі депутата Дмитра Кропачова вже майже два роки тому. Слідчі дії з цього приводу тривають досьогодні, але увесь той час після листопада 2018-го року, коли у приміському селі Тетерівка під колесами автомобіля Д.В.Кропачова загинула жінка, «Батьківщина» лише втрачала свій авторитет.

Сьогодні «Батьківщина» знову йде на вибори до місцевих рад. Але вже перші дії, ухвали та рішення керівної «верхівки» житомирської «Батьківщини» спонукають до запитань та роздумів. Невже партія, яка має у своїх лавах кілька тисяч перевірених тривалою партійною роботою людей, не могла віднайти кращого кандидата на посаду мера Житомира, аніж запрошувати на таку роль недавню конкурентку і суперницю із фракції БПП «Солідарність» Олену Розенблат?. Якщо слугуватися такою логікою , то чому ж тоді лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко не розпочинає партійне «братання» із Петром Порошенком? Виходить, у Житомирі – можна , а у столиці – зась!

  Про скидання масок у дискусіях щодо членства України у НАТО і Євросоюзі

Хтозна, яким чином відреагує на партійний «брудершафт» Лабунської та Розенблатів Житомирська обласна партійна організація «Батьківщини»? Можливо там до таких кроків вже звикли і на такий епатажний «поворот» вже ніхто уваги не звертає. Але тоді не варто дивуватися тому, що вже нинішньої осені «Батьківщину» у селах та містах Житомирщини люди можуть елементарно « не помітити». А взагалі недарма ж у народі кажуть, що бути на чолі церковного приходу і доглядати за конюшнею – то ж все ж таки різні речі. Ось така аналогія сьогодні підходить і до життя у житомирській «Батьківщині». І що ж поробиш, на жаль – це так!

Сидір Ковпак
У Житомирі продали "Батьківщину"?

Джерело статті: Житомир-Онлайн