Як допомогти людині зі зниженим тиском?

Як допомогти людині зі зниженим тиском?
Як допомогти людині зі зниженим тиском?
Сьогодні, 12:28

Швидка допомога при гіпотонійному кризі:

– Покладіть людину на горизонтальну поверхню. Під коліна підкладіть подушку.

– Відкрийте кватирку, розстебніть на хворому тісний одяг. Зашторте вікна.

– Дайте хворому випити чорного чаю з дрібкою чорного перцю. Можна додати 10-15 крапель настоянки женьшеню, елеутерококу, родіоли рожевої або аралії.

– Тепер накрийте хворого, бо при зниженні тиску температура тіла часто падає на 1-2 градуси. Під ноги підкладіть пляшки з теплою водою.

– Якщо тиск далі знижується або людина непритомніє, вкликайте “швидку”, інакше справа може закінчитися комою. Ознаки стійкого зниження тиску: дзвеніння у вухах, подальша ще гірша слабкість, холодні руки та бліде обличчя.

– Не давайте в якості швидкої допомоги кофеїн та інші таблетки, що підвищують тиск, а також каву. Це зробить частішим пульс. А серце хворого потребує спокою.

– Не поїть алкоголем. Горілка або коньяк розширять судини, і тиск може знизитися ще більше, плюс стимулюючим ефект алкоголю може призвести спазмування судин.

  Батьки учнів Житомирської гімназії №23 у соцмережах голосуватимуть, де навчатимуться їхні діти. ВІДЕО

– Не дозволяйте людині поліпшувати стан присіданнями, нахилами. Начебто добре, що кров розбіжиться по периферійних судинах. Але є ризик, що раптовий приплив крові до тканин може призвести до непритомності.

– Нашатир та його альтернатива хороші, тільки якщо потрібно привести людину до тями. В іншому разі будь-яка різкість (звук, запах, світло) може посилити тяжкість у голові.