Прогнозів багато, а прізвище мера житомиряни дізнаються аж у листопаді

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді
Прогнозів багато, а прізвище мера житомиряни дізнаються аж у листопаді
Сьогодні, 11:50

За три місяці до місцевих виборів в Україні нарешті «намалювалася» ситуація із правилами «гри», яких ймовірні учасники відверто зачекалися. Але сьогодні головна увага – до персоналій і персонажів, які «засвітяться» у статусі кандидатів під час виборчої кампанії. На Житомирщині цей процес лише зараз відчутно «заворушився». Але у Житомирі вже сьогодні розмови і прогнози, хто конкретно піде на вибори міського голови, вже набули масштабного характеру. Про те, що нинішній мер Житомира Сергій Сухомлин, йде на вибори, щоб повторно обійняти виборчу посаду, відомо вже давно.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Це було очікувано і зрозуміло. Але головна причина того, чому Сергій Іванович Сухомлин вже давно підтвердив наміри про похід на вибори, полягає у тому, що тривалий час на обрії суспільно–політичного життя у Житомирі не з’являлося і досі немає у якості заявленої особистості жодного кандидата, якого можна було б поставити нарівні із Сухомлиним.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Сергій Сухомлин

Дивно, але і в 2010-му році, а потім, і восени 2015-го на виборах житомирського міського голови розгорталася потужна боротьба.

Хтозна, як буде цієї осені, однак поки що суперників у Сухомлина небагато. Хоча, знову ж таки, сьогодні ще не всі потенційні кандидати на «крісло» мера Житомира заявили про наміри брати участь у виборах. Найпершою, хто долучився до нині діючого мера Сергія Сухомлина, стала депутатка Житомирської міської ради Наталія Леонченко, яка кілька місяців тому заявила, що йде на вибори і майже одразу розпочала свою агітаційно-інформаційну кампанію.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Наталія Леонченко

Однак варто зауважити, що Наталія Леонченко особливих надій і сподівань на перемогу у виборах мера Житомира не має. Її головне завдання – «завести» у житомирську міську раду якомога більше депутатів від очолюваної нею ж міської організації ОПзЖ.

Звісно ж, і Наталія Леонченко, і Сергій Сухомлин прагнуть здобути на виборах максимального результату. Він прагне стати мером Житомира, а вона – щонайменше отримати посаду секретаря міськради. Якщо все піде по плану – так воно й буде. Сухомлин у якості мера разом зі своєю фракцією від партії «Пропозиція» матиме дуже хитку і нечисельну опору. Потрібні будуть союзники, як це було у Сухомлина, наприклад, із фракцією «Самопомочі» у 2015-му році та у наступні роки. Але найкращими союзниками Сергія Сухомлина якраз і зможуть стати майбутні депутати від Опозиційної платфолрми «За життя». Чому? А хоча б тому, що досі вони це робили досить стабільно і послідовно.

  Поліція та рідні розшукують 17-річну Анастасію Маківську, яка зникла декілька днів тому. ФОТО

Ще два можливих кандидати на посаду Житомирського міського голови мають тісні родинні стосунки. Це брат і сестра. Або, якщо персоніфіковано, то це Матвій Хренов та Олена Розенблат. Олена отримала карт-бланш на похід у мери Житомира від міської організації ВО «Батьківщина».

Від кого балотуватиметься Матвій Хренов, сказати важко, бо переговори колишній «зам» Сухомлина і екс-радник міністерки Уляни Супрун сьогодні веде із керівниками декількох партій. Хтозна, наскільки обгрунтованими є сподівання, як Матвія Хренова, так і його сестри Олени Розенблат, адже у часи свого перебування у кабінеті мерії Житомира Матвій Хренов повністю погоджувався із позиціями мера міста Сергія Сухомлина.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Матвій Хренов

Олена Розенблат, будучи обраною у 2015-му році депутаткою Новоград-Волинської районної ради і потім, ставши депутаткою житомирської обласної ради, втілювала «політику» БПП «Солідарність». Що саме сталося і коли виявилося, що Олена Соломонівна раптом (а як інакше?) опинилася у рядах «Батьківщини», сказати може лише вона та господиня «Батьківщини» на Житомирщині Анжеліка Лабунська. Однак усі знають, що Анжеліка Вікторівна щось конкретне може сказати аж тоді, коли доведеться із Оленою Розенблат розпрощатись.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Олена Розенблат

Сьогодні вже місяць не чути підтвердження інформації про наміри та претензії на посаду мера Житомира з боку ректора «Житомирської політехніки» Віктора Євдокимова. Якщо Віктор Валерійович насправді сподівається зайти у якості господаря до кабінету мера Житомира, то від імені якої партії він це має зробити? «Слуги народу» якось кволо і невиразно ставляться до намірів Віктора Євдокімова, а «Наш край» на Житомирщині поки що віддає перевагу підкилимній роботі із пошуку та розстановки кадрів.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді
  БК "Житомир" завершує 2020 рік двома перемогами на виїзді

Віктор Євдокимов

Приблизно так само виглядають наміри ще раз втрутитися у боротьбу за посаду мера Житомира із боку Георгія Буравкова. Зрозуміло, Буравков також не має у Житомирі стабільної партійної прописки, але у цьому випадку все виглядає у точності до навпаки – певні партії могли б використати впізнаваність екс-мера у середовищі житомирян. Наголошуємо і підкреслимо, що впізнаваність у випадку очікуваних виборів матиме дуже важливе значення, оскільки часу на «розкрутку» кандидатів буде справді небагато.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Георгій Буравков

Хто із відомих житомирянам персонажів ще може оголосити про наміри змагатися за «булаву» мера міста? Поки що можна висловлювати певні здогадки.

Наприклад, у середовищі спортивно – педагогічної громадськості нашого міста давно «гуляє» прізвище директора Житомирської обласної школи вищої спортивної майстерності Василя Грибука. Знову ж таки, наскільки швидко директор школи вищої спортивної майстерності знайде партію для походу у мери Житомира, а ще важливіше – як швидко житомиряни зможуть дізнатися про його програму і бачення шляхів подальшого розвитку міста. До слова, Грибук – наймолодший директор такого типу закладу в Україні, який за 4 роки роботи підняв рейтинг школи на 10 позицій. Викрив корупційні схеми в окремих комунальних установах та підприємствах, має намір передати матеріали у правоохоронні органи. Рейтингові партії уже давно ведуть з ним перемовини щодо висування у кандидати в депутати, бо є потреба у незаплямованих та потужних господарниках, які реально працюють і показують результат.

Прогнозів багато, а прізвище мера  житомиряни дізнаються аж у листопаді

Василь Грибук

До речі, якраз на поприщі побудови та проголошення програми можливого розвитку Житомира у найближчий час (упродовж місяця) у Житомирі таки з`являться нові і потужні постаті на посаду міського голови. Адже Житомиру є над чим подумати. Місто задихається від сміття! Майже 90% житомирян купують питну воду, а технічна вода для щоденного побуту за минулий рік зникала ледь не щотижня. Як бути із переповненими садочками? Що робити із міським громадським транспортом, який «кульгає» в останні роки на обидві ноги? І таких запитань у житомирян багато.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Тим паче, що городяни ще й мало знають про те, у яких умовах вони житимуть всю наступну «пятирічку». Адже кредити на розвиток міста (на укладання плитки, на утеплення шкіл, на заміну труб теплотрас і водомережі, на реконструкцію набережної Тетерева і т.п.) треба буде віддавати. Вже у 2021-му році на це треба буде передбачити 130 мільйонів гривень. У 2022-му році – ще більше. Хто із нинішніх кандидатів знає про подібну перспективу?

Звісно, Сергій Сухомлин, Матвій Хренов і навіть Наталія Леонченко про це точно мають знати, бо саме за їх участі ці кредити бралися і використовувалися. Але звідки брати гроші для того щоб віддавати позичене – на це питання відповість далеко не кожен.

Втім, час пливе і на все і про все, щоб визначитися із перспективою походу на вибори мера міста Житомира, залишилося не більше трьох тижнів. Інакше можна серйозно і стратегічно запізнитися. Ну, а щодо перспективи боротьби між кандидатами у вересні та жовтні 2020-го року, то житомирянам доведеться побачити і почути ще багато чого. Цікаво, наприклад, хто опиниться у другому турі виборів мера Житомира. Те, що жоден із нині відомих кандидатів у мери Житомира абсолютної більшості (50%+1 голос) голосів у першому турі голосування 25 жовтня не набере – це навіть не обговорюється. Ну, а як буде у 2-му турі – покаже вже листопад 2020-го року.

Сидір Ковпак

Джерело статті: Житомир-Онлайн